موج
کدخبر : ۳۲۷۴۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327456

احمد باقری در گفتگو با موج خبر داد:

متخصص بیماری های عفونی از تجهیز بیمارستان خیریه حضرت رسول(ص) شهرستان خمینی شهرجهت گذراندن دوران نقاهت بیماران کرونایی خبر داد.

 احمد باقری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، اظهار کرد: به همت خیرین و مسئولان شهرستان خمینی شهر تجهیزات بیمارستان خیریه حضرت رسول(ص) جهت دوران نقاهت بیماران کرونایی در خمینی شهر آماده شد.

 وی در خصوص ویژگی های بیماری کرونا واقدامات انجام شده در شهرستان خمینی شهر گفت: ویروس کرونا ممکن است زمان طولانی همراه جامعه بشری باشد و اگر زنجیره اجتماع قطع نشود مسلما پیک بیماری گسترش می یابد.

باقری در توضیح ویروس کرونا بیان کرد: به نظر می رسد ممکن است این بیماری اپیدمی پاییز سال آینده نیز شیوع پیدا کند و مردم جامعه با رعایت اصول بهداشتی می توانند از پیشرفت بیماری جلوگیری کنند.

این متخصص بیماری های عفونی از پژوهش و تحقیق واکسن کرونا خبر داد و افزود: جهت دست یابی به واکسن  هر بیماری تکه ای از ویروس را  جدا کرده که آنتی باکتریال شده و به عنوان واکسن در اختیار مبتلایان قرار گیرد.

وی از نحوه درمان ها ابراز رضایت کرد و گفت: بیمارستان خیریه حضرت رسول (ص) برای اقامت بیماران کرونایی در دوران نقاهت آماده شد و با کمک و همدلی همه جانبه مردم و مسئولان و خیرین تجهیزات بیمارستان برای خدمت رسانی به بیماران آماده شد.

باقری در خصوص خدمت رسانی به بیماران کرونایی از کمک های خیرین برای تهیه غذا و سایر خدمات تشکر کردو از وجود 70 تخت در این بیمارستان خبر داد.

وی در رابطه با بخشهای فعال درمان بیمارستان توضیح داد: درمانگاه بیمارستان حضرت رسول(ص) با تعرفه خیریه در حوزه پاراکیلینیک مثل مامو گرافی و سونوگرافی  و فیزیو تراپی و بخشهای زیبایی و مامایی و طب کار به شهروندان خدمت رسانی می کنند.

باقری در پایان برای مبحث روزه داری تذکر داد: به عنوان پزشک توصیه می کنم اشخاصی که دارو مصرف می کنند و قطع آن به بدن ضرر می زند از گرفتن روزه خود داری کنند.

افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده و در بیمارستان بستری شده اند ودوران نقاهت را گذرانده و بعداز آن دچار ضعف می شوند از روزه گرفتن خود داری نمایند گرچه ارزیابی شخصی در اولویت است.

 غلامرضا رضوانی، مدیرعامل بیمارستان خیریه حضرت رسول (ص)در خصوص موسسه تحقیقاتی بیمارستان خیریه حضرت رسول (ص) اظهار کرد: این موسسه درمانی و تحقیقاتی به  همت پروفسور میردامادی در سال 1372تاسیس شد و با کمک خیرین گسترش پیدا کرد.

غلامرضا رضوانی از بخشهای متعدد بیمارستان خیریه حضرت رسول (ص)  خبرداد و بیان کرد: ساختمانی در دوطبقه به مساحت پنج هزار متر مربع در بخشهای آزمایشگاه ،  درمانگاه ، رادیولوژی ،  سونوگرافی ، ماموگرافی و  opj مشغول فعالیت است.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که مکانی برای نقاهت بیماران شهرستان وجود نداشت و بیماران برای گذراندن دوران نقاهت به باغ ابریشم ارجاع داده می شدند باهمت خیرین شهرستان و هیات مدیره بیمارستان و اتاق اصناف شهرستان و  مسئولان این مکان آماده خدمت رسانی به بیماران کرونایی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها