موج
کدخبر : ۳۲۷۳۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327378

فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) خبرداد؛

فرمانده سپاه علی ابن ابیطالب(ع) از توزیع 37 هزار بسته معیشتی در ماه مبارک رمضان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سردار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه استان قم در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه تا پایان رمضان رزمایش کمک مومنانه را ادامه خواهیم داد، اظهار کرد: در این رزمایش و طی ماه مبارک رمضان تعداد 37 هزار بسته معیشتی در میان خانواده‌های نیازمند توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: ۱۰ هزار بسته معیشتی از این تعداد هر کدام به ارزش ۳۰۰ هزار تومان به همت سپاه علی بن ابیطالب(ع) قم تهیه‌شده و بخش دیگر آن هم توسط مردم، هیئت‌های مذهبی و دیگر اقشار آماده‌شده است.

شاهچراغی بیان داشت: در مرحله اول از رزمایش کمک مومنانه ۲۵ هزار سبد کالا تا نیمه ماه رمضان با محوریت مساجد و با همکاری بسیجیان و گروه‌های جهادی در میان خانواده‌های بی‌بضاعت و آسیب‌دیده براثر شیوع ویروس کرونا توزیع خواهد شد.

فرمانده سپاه علی ابن ابیطالب(ع) افزود: در این زمایش، استان قم به ۵۷ محله تقسیم‌بندی شده است و با تشکیل شورای محله و استفاده از ظرفیت پایگاه‌های بسیج، این بسته‌ها با حفظ کرامت و شان خانواده‌های نیازمند توزیع خواهد شد.

شاهچراغی از نتایج رزمایش مواسات و کمک مومنانه ابراز امیدواری کرد و افزود: این رزمایش در سراسر کشور در حال  اجراست و باری از مشکلات نیازمندان کم خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره طرح معنویت در ماه رمضان گفت: این اقدام توسط طلبه‌های جوان و روحانیون شروع‌شده و نیازمندی مردم در خصوص پاسخگویی به مسائل شرعی و آرامش معنوی را تامین خواهد کرد.

وی اظهار داشت: بعد از کشف کرونا به‌رغم مشکلاتی که این ویروس به وجود آورد اما صحنه‌های ارزشمندی به وجود آمد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها حضور مردم برای کمک‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر بود.

وی ادامه داد: در رابطه با شیوع کرونا در استان قم تمام مردم و سازمان‌های دولتی و مردم‌نهاد و حوزه‌های علمیه فعال و درصحنه بودند.

شاهچراغی خاطرنشان کرد: فعالیت  گروه های مختلف مردم قم در کمک‌رسانی به اقشار آسیب‌دیده کرونایی در قرارگاه مردمی کریمه اهل (ع) بی‌نظیر بود.

وی افزود: سپاه قم برای شکست کرونا بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) را به کادر درمانی استان اختصاص داد و نقاهتگاه یاوران مهدی نیز با همکاری بسیجان قمی آماده استفاده شد.

فرمانده سپاه قم در پایان یادآور شد: ضدعفونی کردن معابر و خودروهای شخصی نیز از دیگر اقدامات سپاه قم در طول دو ماه گذشته بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها