موج
کدخبر : ۳۲۷۰۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327060

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد؛

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: طبق تحقیقات و اطلاعات به دست آمده احتمال دارد، از آبان ماه امسال وارد مرحله همه‌گیری بیماری کرونا و آنفلوآنزا در کشور و استان یزد شویم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمود نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از مجموع این افراد ۵۹ نفر در بیمارستان شهید صدوقی یزد ، ۳۱ نفر در بیمارستان شهدای کارگر ، ۲۰ نفر در میبد، ۱۷ نفر در اردکان و ۱۰ نفر هم در بیمارستان افشار یزد بستری هستند.

وی  با بیان اینکه طبق آخرین آمارها تا روز گذشته ۴۰ نفر ترخیص شدند، افزود: شرط استمرار کاهش تعداد افراد مبتلا به کرونا رعایت موارد بهداشتی از سوی تمام اقشار جامعه است.

وی خاطر نشان کرد :مشارکت اقشار مختلف مردم استان  برای مقابله با شیوع کرونا یکی از افتخارها و دستاوردهای ما در این بحران است

 نوری شادکام  گفت: بعد از شیوع کرونا در استان از ۲۰ فروردین ماه جاری وارد مرحله مدیریت و کنترل بیماری و پایان ماه گذشته وارد مرحله نزولی بیماری شدیم.

وی با تاکید بر اینکه از ۱۵ اردیبهشت ماه جاری مرحله مهار ویروس  در استان است، افزود: مهار بیماری  به این معناست که بتوان تعداد مبتلایان را در یک یا ۲ بخش بیمارستانی بستری کرد. 

نوری شادکام ادامه داد:در حال حاضر امکان تشخیص بیماران کرونایی در کمتر یک ساعت با سی .تی .اسکن و ۲۴ ساعت با نمونه گیری و آزمایش در استان  امکان پذیر است.

وی تأکید کرد: شست و شوی مستمر دست‌ها، رعایت فاصله اجتماعی مناسب(۱.۵ تا ۲ متری)، تهویه مطبوع به منظور تنظیم جریان هوا در محل کار و منزل استفاده مستمر از ماسک مهمترین راهکارهای پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

 نوری شادکام  یادآور شد: طبق تحقیقات و اطلاعات به دست آمده احتمال دارد، از آبان ماه امسال وارد مرحله  همه‌گیری بیماری کرونا و آنفلوآنزا در کشور و استان یزد شویم.

وی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته ۴۲ طرح در معاونت درمان علوم پزشکی یزد اجرا و به بهره‌برداری رسید، افزود: تقویت زیرساخت‌های درمانی، مردم استان را در برابر بحران‌های مختلف بیمه می‌کند.

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد، راه‌اندازی بخش سوختگی منطقه جنوب شرق کشور، راه‌اندازی ساختمان پیوند مغز و استخوان در بیمارستان شهید صدوقی و توسعه بخش اطفال از جمله طرح های در دستور کار این معاونت بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها