موج
کدخبر : ۳۲۶۶۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326692

«آیون سوکا» سرپرست جدید شورای جهانی کلیساها نیز در پاسخ به نامه آیت‌الله اعرافی گفت: از درد و رنج شدید مردم ایران در بیماری همه‌گیر کویید۱۹ آگاه هستیم؛ ما می‌دانیم که تحریم‌های اعمال شده علیه ایران وضعیت بسیار دشوار کنونی را تشدید کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن این نامه به شرح زیر است:

من از نامه اخیر شما و بخاطر آرزوی همکاری در جوامع مذهبی جهان در ابراز عدالت و رفاه همه مردم به‌ویژه کسانی که در این بحران کنونی آسیب‌پذیرتر هستند تشکر می‌کنم.  نامه شما یک روز پس از جشن مسیحیان عید پاک رسید؛ اعتقادی که همه مسیحیان در مورد مرگ و رستاخیز عیسی مسیح دارند به ما اطمینان می‌دهند که به‌رغم همه نشانه‌های مرگ و تاریکی در این جهان، حکمت دوست‌داشتنی خدا حرف آخر را دارد و خداوند همیشه در تلاش است تا خیر را به ارمغان آورد.

نامه ادامه یافته است: عیسی مسیح همچنین انسان نمونه‌ای است که ما را وادار می‌کند راه‌های عملی برای تعامل با رنج همه همسایگان خود پیدا کنیم؛ در شورای جهانی کلیساها ما همیشه مشتاق هستیم که با همکاری دوستان و سازمان‌های شریک از ادیان دیگر، راه‌های انجام این کار را بیابیم و می‌دانیم که دستور همسایه خود را دوست بدارید به اشکال مختلف در بسیاری ادیان و سنت‌ها آمده است.

در این نامه آمده است: در شورای جهانی کلیساها مدتی است که از درد و رنج شدید مردم ایران در طی بیماری همه‌گیر کویید۱۹ آگاه هستیم؛ به‌ویژه نگران مردم شهر خود شما یعنی قم هستیم که به نظر می‌رسد سخت درگیر شده‌اند. ما می‌دانیم که تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران وضعیت بسیار دشوار کنونی را تشدید کرده است.

نامه حاکی است: شورا، به همراه سازمان «اتحاد عمل کلیساها»  و «شورای ملی کلیساهای مسیح» در ایالات‌متحده، به‌تازگی درخواستی را برای رئیس‌جمهور آمریکا برای لغو تحریم‌ها صادر کرده‌اند.

در این نامه بیان‌شده است: من همچنین می‌خواهم که از تأملات نهایی شما در مورد امکان همکاری بین حوزه‌های علمیّه ایران و نهادهایی مانند شورای جهانی کلیساها قدردانی کنم؛ ما این روابط را بسیار ارزشمند می‌دانیم و خوشحال می‌شویم بدانیم چگونه می‌توان روابط موجود ما با همکارانمان در تهران را توسعه داد.

نامه ادامه یافته است: من نامه شما را با همکاران در شورا به اشتراک می‌گذارم و ما درباره نکاتی که شما بیان می‌کنید و اینکه چه پیشرفت‌های دیگری در نظر گرفته می‌شود، تأمل خواهیم کرد؛ در پایان بار دیگر از نامه بسیار خوب از سوی شما تشکر می‌کنم و مطمئن باشید ما در این زمانه رنج‌های شدید مردم ایران را در دعاهایمان فراموش نمی‌کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها