موج
کدخبر : ۳۲۶۶۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326621

مسعود پیر حاجی در گفتگو با موج تشریح کرد:

رییس اورژانس 115 شهرستان خمینی شهر اقدامات اورژانس 115 را در دوران بیماری کرونا و مقابله با این ویروس را تشریح کرد.

مسعود پیرحاجی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، در خصوص بیماری کرونا و اقدامات 115 اورژانس خمینی شهر گفت: با شروع ویروس کرونا در چین، رییس شبکه بهداشت و درمان و رییس بیمارستان های نه دی و اشرفی خمینی شهر اقداماتی در خصوص این بیماری برای ادارات و سازمان ها که برگزاری جلسات آموزش و پیشگیری ویروس کرونا بود صورت پذیرفت.

وی اظهار کرد: با تشکیل ستاد کرونا در شهرستان خمینی شهر برنامه ریزی هایی مدون شد که پیشگیری و ضدعفونی معابر اصلی از جمله این برنامه ها است.

پیرحاجی پیشگیری را مهمترین اصل برنامه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان برشمرد و افزود: درزمینه ضدعفونی کردن معابر محلات و بازرسی از اتحادیه ها و اصناف مختلف در دستور کار قرار گرفت که ضدعفونی خیابان ها و کوچه ها به همت خیرین جهادی و جوانان انقلابی شهرستان انجام می شود.

رییس اورژانس 115 شهرستان خمینی شهر ادامه داد: با توجه به حساس شدن شهروندان نسبت به علائم بیماری کرونا سیل زیادی از مردم راهی بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان شدند که با تصمیم گیری به موقع تمهیداتی مانند تماس با خط 137یا خط190و همچنین تماس با اورژانس 115 را برای شهروندان در نظر گرفتیم.

وی در رابطه با افراد مشکوک به کرونا توضیح داد: رسانه نقش بسیار مهمی در آموزش و یادگیری آشنایی با این بیماری ایفا کرد و موجب شد افراد با مشاهده علائم کرونا و تماس با مشاورها و مددکاران و روانشناسان تصمیم بهتری در مراجعه به پزشک انجام دهند.

رییس اورژانس 115 شهرستان اضافه کرد: بیماران کرونایی با مراجعه به مراکز مشخص و انجام تست وآزمایش به بیمارستان ارجاع داده می شوند و بعد از بهبودی دوران قرنطینه را می گذرانند.

وی با اشاره به اینکه بیماران باید تحت نظر پزشک باشند و توصیه های آنها را انجام دهند بیان کرد: شرایط قرنطینه در جاهای معلوم و مشخص شده بسیار مناسب تر از قرنطینه در منزل است و بعد از گذراندن دوران قرنطینه فرد مبتلا باید تردد خود را کمتر کرده و تماس کمتری با افراد جامعه داشته باشد.

پیرحاجی به استفاده از ماسک و موادضد عفونی کننده تاکید کرد و ادامه داد: اورژانس115 با تمام امکانات در خدمت مردم است و هنگام تماس شهروندان با اورژانس بهترین کمک را به همشهریان انجام می دهد و ماموران اورژانس به جهت پیشگیری و مبتلا نشدن به بیماری الزام به پوشیدن گانهای طبی می کنند.

رییس اورژانس115 شهرستان خمینی شهر در پایان از شهروندان تقاضا کرد: با رعایت بهداشت فردی و آموزش هایی که از تمام رسانه ها داده شد بزرگترین کمک را جهت پیشگیری و ممانعت از انتشار ویروس کرونا  به کادر پزشکی و درمانی برسانند و به منظور  سلامتی خود و افراد  خانواده  تا حد امکان در خانه بمانند.

به گزارش موج، شهرستان خمینی شهر دارای 7 اورژانس پیش بیمارستانی است و خدمات لازم را جهت هرگونه سانحه وپیش آمد ارائه می دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها