موج
کدخبر : ۳۲۵۹۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325934

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اعلام کرد:

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اعلام کرد: فعالیت ایستگاه های بازیافت و خودروهای جمع آوری پسماند خشک در اصفهان تعطیل است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمد صادقی با اشاره به پروتکل اعلامی از سوی معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و استناد شهرداری اصفهان به این پروتکل ها گفت:فعالیت ایستگاه های بازیافت و خودروهای جمع آوری پسماند خشک همچنان در حالت تعلیق قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: در راستای جلوگیری از انتشار بیماری و حفاظت از سلامت شهروندان و عوامل اجرایی حوزه پسماند خشک و تفکیک از مبدأ، فعالیت ایستگاه های بازیافت شهرها تا زمان بهبود شرایط و کسب اطمینان از نبود تهدید برای سلامت عموم، متوقف می ماند.

صادقی با بیان اینکه این دستورالعمل شامل خودروهای جمع آوری بازیافت نیز می شود، گفت: از شهروندان درخواست می کنیم تا اطلاع ثانوی از مراجعه به ایستگاه های بازیافت خودداری کرده و برای مدیریت پسماند به مواردی مانند اجتناب از تولید و کاهش تولید پسماند توجه ویژه داشته باشند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در ادامه بر ضرورت مشارکت شهروندان برای کاهش میزان پسماند تولیدی و به کارگیری روش های مدیریتی صحیح در منزل، در ایام شیوع کرونا تأکید کرد و افزود: با توجه به شیوع کرونا در سراسر دنیا و به تبع آن کشور ما و به منظور توقف چرخه انتقال این ویروس فرآیندهای مدیریت پسماند طی این بازه زمانی دستخوش تغییراتی در مراحل جمع آوری و مدیریت شده است که از این نظر همکاری عمومی بیشتری را از سوی شهروندان می طلبد. 

راه هایی برای تولید کمتر پسماند در منازل

وی به استفاده از کیسه پارچه ای قابل شست و شو برای خرید نان و دیگر نیازهای روزمره اشاره و تصریح کرد: این کار نه تنها به کاهش مصرف نایلون و پرهیز از تولید پسماند منجر می شود بلکه در مواجهه با ویروس روش ایمن تری است و با امکان شستشو و ضدعفونی، خطر شیوع ویروس را کاهش می دهد. 

صادقی افزود: همچنین عدم استفاده از فست فودها، کنسروها، غذاهای آماده و تهیه غذا در منزل نیز ضمن کمک به پیشگیری از انتقال ویروس، از تولید پسماند اضافی جلوگیری می کند.

وی در ادامه به دیگر روش ها و راهکارهای کاهش تولید پسماند در این شرایط اشاره کرد و افزود: از جمله موارد مورد تاکید در این ایام که می تواند میزان تولید پسماند را کاهش دهد استفاده از روش های خرید الکترونیکی، خرید یک جا و پرهیز از دفعات مکرر خرید است و علاوه بر آن می توان با ایده های خلاقانه و یا تعمیر وسایل به ظاهر دور ریختنی از آن ها به طور مجدد استفاده کرد و یا کاربری آنها را تغییر داد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اضافه کرد: کاهش خرید اقلام دارای بطری و بسته بندی و تهیه و طبخ خوراک به میزان مورد نیاز و پرهیز از اسراف هم می تواند میزان تولید پسماند را به مقدار قابل توجهی کمتر کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها