موج
کدخبر : ۳۲۵۹۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325925

معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان ابتلا به ویروس کرونا در اصفهان در مقایسه با دیگر استان ها بالاست.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ایرج حریرچی در حاشیه بیست و پنجمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بیان داشت: در برخی استان‌ها کاهش و یا کرونا را شاهد هستیم اما همچنان میزان ابتلا به کرونا و بستری در بیمارستانهای اصفهان نسبت به استان‌های دیگر بالاست.

وی گفت: چه در کنترل بیماری کوید 19 استان اصفهان به خوبی عمل کرده است ولی ۲۰ روز است که روند ابتلای بیماری در خط افقی ثابت حرکت کرده است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در اکثر استان‌های کشور و در مجموع کشور روند ابتلای به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن روند نزولی داشته است.

وی افزود: در ۶ استان نیز روند ابتلای به کرونا سیر صعودی تدریجی داشته و در برخی استان‌ها از جمله اصفهان سیر صعودی یا نزولی چشمگیری نداشته و در یک خط صاف حرکت کرده است.

حریرچی اظهار کرد: استان اصفهان هفت هزار تخت دولتی و خصوصی با ضریب اشغال 800 بیمار بستری کرونایی دارد که این عدد کم نیست و قابل توجه است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: استان اصفهان اگر چه در کاهش بیماری موفق بوده است، ولی در ۲۰ روز گذشته روند نزولی مورد انتظار را نداشته است؛  در بیست و ششمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصمیمات خوبی اتخاذ شد و امید است با اقدامات بیشتر شاهد روند نزولی بیشتری باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها