موج
کدخبر : ۳۲۵۹۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325920

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم گفت: بحران کرونا، خانواده‌های ضعیف و نیازمند را با مشکلات اقتصادی بیشتری مواجه کرد و در این ایام باید بیش از گذشته، به حمایت از اقشار ضعیف بپردازیم.

اکبر میرشکار در گفت وگو با خبرگزاری موج از قم با اشاره به افزایش چشمگیر مراجعات مردم به این نهاد حمایتی اظهار کرد: کرونا موجب شد بسیاری از کسب و کارها و اشتغال، راکد شود و افراد زیادی دچار لطمه شدید اقتصادی شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم افزود: در واقع بحران کرونا، خانواده‌های ضعیف و نیازمند را با مشکلات اقتصادی بیشتری مواجه کرد و در این ایام باید بیش از گذشته، به حمایت از اقشار ضعیف بپردازیم.

وی بیان کرد: ما همواره تلاش کرده‌ایم در این نهاد مردمی، امانت دار خوبی باشیم و کمک‌های مردمی را به دست نیازمندان واقعی برسانیم، با توجه به اینکه در این ایام، سالمندان و بیماران صعب العلاج و همچنین نیازمندان در معرض آسیب بیشتری قرار دارند، باید بیش از گذشته آنها را دریابیم.

میرشکار تصریح کرد: علیرغم مشکلات اقتصادی، خیرین بیشماری هستند که این نهاد را در خدمت‌رسانی به نیازمندان یاری می‌کنند، ما تقاضا داریم مردم به شکرانه سلامتی خود و خانواده‌هایشان در حد توان از اقشار بی‌بضاعت جامعه و مددجویان این نهاد حمایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد استان قم در جشن نیکوکاری اسفندماه سال گذشته 6 میلیارد و ۶۵۳ میلیون تومان به ۲۲هزار خانواده نیازمند قمی در جهت تأمین نیازهای شب عید و پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا پرداخت کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم گفت: در جشن نیکوکاری اسفند 98 با وجود اینکه به دلیل شیوع کرونا، پایگاه سیاری در سطح شهر و اطراف حرم و مدارس برپا نشد اما نسبت به جشن نیکوکاری سال 97 به میزان 48 درصد کمک‌های مردمی رشد داشته است.

وی افزود:در جشن نیکوکاری اسفندماه کمک‌های مردمی به میزان 7 و نیم میلیاردتومان شامل ۲ میلیارد و ۴۰۰ هزار تومان به صورت نقدی و ۵ میلیارد تومان کالاهای اهدا شده بود که به صورت بسته‌های معیشتی به دست نیازمندان و مددجویان رسید.

میرشکار عنوان کرد: تا پایان روز ۲۸ اسفندماه 98 با مشارکت خیرین و مردم، ۱۹ هزار و ۹۰۱ خانوار از مجموع ۲۲ هزار خانوار تحت پوشش، مشمول خدمات بسته‌های معیشتی شدند.

وی در خصوص ارائه کمک‌هزینه بهداشتی و تغذیه‌ای در اسفندماه سال گذشته با آغاز بیماری کرونا ادامه داد: در این ایام به دو هزار و ۹۷۷ سالمند، زمین‌گیر و بیمار صعب‌العلاج سرطانی، دیالیزی، پیوندی، هموفیلی و ام‌اس تحت حمایت کمیته امداد قم باهدف تقویت سیستم ایمنی به‌صورت ویژه کمک و مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان کمک‌هزینه تغذیه و خرید ملزومات بهداشتی به‌حساب آن‌ها واریز شد.

وی در مورد دیگر خدمات در جهت حمایت از اقشار ضعیف در بحران کرونا تصریح کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی ایجاد شده در ایام مقابله با کرونا، اقساط صندوق ولایت برای افرادی که وام گرفته بودند، معوق شده و اقساط اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت امسال به آخرین قسط پرداختی آنها معوق می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم بیان کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان، ماه بخشش و ایثار قرار داریم انتظار می‌رود مردم در رزمایش ملی بخشش ایرانیان شرکت کنند و از راههای ارتباطی شامل پیامک 3000333325 و تلفن 02536157 و کد دستوری #۰۲۵۸۸۷۷و یا شماره کارت 6037997900001125 وجوهات و کمک‌های خود را اهداء کنند.

وی خاطرنشان کرد: در تلاشیم با همت مردم و خیرین، بسته معیشتی ویژه ماه مبارک رمضان را در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها