موج
کدخبر : ۳۲۵۱۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325107

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: بروکراسی اداری و روند تکمیل پرونده‌های پرداخت تسهیلات در بخش تولید و اشتغال باید به حداقل برسد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبربهنامجو استاندار اردبیل درنشست با مدیران بانکهای استان گفت: بانک‌ها باید با تسهیل در روند ارائه خدمات بانکی به مردم بویژه سرمایه‌گذاران ، روحیه تلاش و تولید را در استان ارتقا دهند.

وی افزود : بانک‌ها می‌توانند پرونده‌های واحدهای تولیدی دارای مشکل را بررسی و در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح کنند.

**بانک‌ها نقش مهمی در جهش تولید در استان دارند

استانداراردبیل گفت: بانک‌ها نقش مهمی در جهش تولید در استان دارند و با گره‌گشایی از مشکلات واحدهای تولیدی و تسهیل در روند پرداخت سرمایه می‌توانند در گردش در رونق اقتصادی استان موثر شوند.

وی افزود: همه بانک‌های استان بر اساس سهمیه‌بندی انجام گرفته در خصوص پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی برای مشارکت در این خصوص اعلام آمادگی کرده‌اند و امید می‌رود نسبت به سال گذشته بیشتر تلاش کنند.

استاندار اردبیل با اشاره به وضعیت پیش آمده بر اثر شیوع کرونا در استان ، اجرای پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در بانک‌ها را ضروری دانست و بر دقت در اجرای این پروتکل‌ها تاکید کرد.

بهنامجو افزود: بانک‌ها به دلیل حضور مردم و کارمندان و نقل و انتقال پول می‌توانند منبع انتشار ویروس کرونا باشند که باید اقدامات بهداشتی و کنترلی لازم برای حفظ سلامتی مردم و کارکنان بانک‌ها انجام شود.

وی در زمینه مصوبه کشوری در خصوص فعالیت یک سوم شعبه‌های بانک ها گفت: در این استان نیز بانک‌ها در صورت ازدحام جمعیت می‌توانند فعالیت بیشتری داشته باشند.

** مردم از جابجایی پول نقد خودداری کنند

وی از مردم خواست در صورت امکان از جابجایی پول نقد خودداری و از کارت بانکی استفاده کنند.

وی بیان‌کرد: برخی واحدهای تولیدی که بدهی بانکی دارند ، بدهی  ماه‌های اسفند ، فروردین و اردیبهشت این واحدها عقب انداخته شده است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه بانک‌ها اخذ بدهی سه ماهه این واحدها را به عقب انداخته‌اند ، از تصویب ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات در سطح کشور برای واحدهای تولیدی که از تعطیلی ناشی از شیوع کرونا متضرر شده‌اند ، خبر داد.

وی ادامه‌داد : سهم استان اردبیل نیز از این تسهیلات ارزان‌قیمت به زودی اعلام و واحدهای تولیدی استان که در این خصوص متضرر شده بودند ، از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها