موج
کدخبر : ۳۲۴۸۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324855

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، گفت: متقاضیان دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا در این استان از مراجعه حضوری به دفاتر خدماتی و ادارات کار پرهیز کرده و به صورت اینترنتی ثبت نام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، علی آشتاب، گفت: تمامی مراحل ثبت نام و دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا در لرستان به صورت غیرحضوری است و از طریق سامانه و ارسال پیامک انجام می شود.

وی اظهار داشت:‌ بر این اساس متقاضیان بیمه بیکاری می‌توانند با مراجعه به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت کنند که پس از بررسی شرایط آنان توسط تامین اجتماعی و احراز صلاحیت دریافت مقرری به آنان پیامک داده می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، ادامه داد: پس از این مرحله مشخصات کامل تر و شماره حساب افراد تایید شده از طریق پیامک دریافت می شود و مبلغ تعیین شده به حساب آنان واریز خواهد شد بنابراین تقاضا می شود متقاضیان با توجه به ضرورت رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی از مراجعه به ادارات کار پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از چهار هزار نفر در لرستان با نام نویسی در سامانه نسبت به بیکاری ناشی از کرونا خوداظهاری کرده اند که باید پایش و تایید نهایی شوند.

آشتاب با اشاره به اینکه مقرری تعیین شده فقط به کارگرانی که دارای قراردادکاری با کارفرمایان هستند تعلق می گیرد ادامه داد:‌ بیمه بیکاری متاثر از شیوع کرونا تنها به کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که به صورت غیرارادی و موقت بیکار شده اند پرداخت می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، تصریح کرد:‌ در حال حاضر هیچکدام از کارخانه های بزرگ و متوسط استان به دلیل شیوع کرونا تعطیل نشده و برخی واحدهای تولیدی نیز با تعدیل موقتی نیرو فعال هستند که تمهیدات لازم برای تامین مالی کارگران آنها تدوین شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها