موج
کدخبر : ۳۲۴۷۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324798

استاندار کردستان با اشاره به اهمیت فاصله گذاری اجتماعی گفت: مردم استان در ایام شعبانیه از برگزاری مراسمات خودداری نمایند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا روز شنبه در هشتمین جلسه ستاد مقابله با کرونا در کردستان از همکاری مردم در بحث طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تقدیر کرد و اظهار داشت: مردم باید همچنان در این رابطه جدیت لازم را داشته باشند و تا زمان عادی شرایط، حداکثر مراقبت‌ها را به کار گیرند.

استاندار کردستان گفت: برای مقابله بهتر و کاهش روند شیوع ویروس کرونا در استان، مردم باید نسبت به رعایت توصیه‌های علوم پزشکی جدی بوده و از حضور در اماکن شلوغ و تجمعات خودداری کنند.

وی با بیان اینکه خیلی از کشورهای که در مقابله با ویروس کرونا موفق بوده‌اند، تجمع نداشته‌اند، افزود: برای اینکه بتوانیم این ویروس را در استان و به تبع آن در کشور ریشه‌کن و آثار زیانبار آن را کم کنیم، چاره‌ای جز رعایت موارد بهداشتی نداریم.

استاندار کردستان تاکید کرد: با توجه به در پیش بودن جشن نیمه شعبان، مردم از برگزاری مراسم خودداری کرده و به جای آن به اقشار آسیب‌پذیر کمک کرده و نذرهای خود را از این طریق ادا کنند.

مرادنیا با بیان اینکه مشکلات اقتصادی ایجاد شده برای مردم را در شرایط کنونی به خوبی درک می‌کنیم‌، افزود: دولت کارهایی را انجام داده و قرار است کمک‌هایی به اقشار آسیب‌پذیر صورت گیرد تا این افراد و خانواده‌ها بتوانند نیازهای روزانه خود را تامین کنند.

وی همکاری اصناف در زمینه تعطیلی بازار و تلاش کادر درمانی و نیروهای نظامی و انتظامی و رسانه‌ها را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: دستگاه‌های مسئول سعی کنند در پلمب کردن مغازه ها و جرایم رانندگان حداکثر مدارا را داشته باشند و بجای آن اقدام به قانع سازی افراد کنند.

استاندار کردستان با تاکید بر اینکه دنبال این نیستیم واحد تولیدی تعطیل شود، اضافه کرد: واحدهای تولیدی ضمن رعایت موارد بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند، ضمن اینکه دانشگاه علوم پزشکی نیز دائم بر کار این بخش نظارت کنند تا در کنار چرخه تولید سلامت کارگران نیز حفظ شود.

انتقال افراد بهبود یافته به نقاهتگاه‌ها در صورت کمبود جا در منزل، عدم دریافت حق 10 درصدی درمان از اقشار آسیب‌پذیر و پیگیری اجرای پروژه‌های عمرانی و عدم غفلت در توجه به این بخش، از دیگر مواردی بود که مرادنیا بر آن تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها