موج
کدخبر : ۳۲۴۷۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324789

یحیی میرزاده در گفتگو با موج؛

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با اشاره به اینکه تا کنون بیش از 87 درصد در این طرح غربالگری شده‌اند، گفت: بیشتر از اپیدمی کرونا با اپیدمی ترس مواجهیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، یحیی میرزاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح غربالگری و مقابله با ویروس کرونا، گفت: روند غربالگری ویروس کرونا در شهرستان بندرعباس با حضور گسترده کارشناسان حوزه بهداشت ادامه دارد و تاکنون بیش از 500 هزار نفر (87 درصد) در این طرح غربالگری شده‌اند.

وی با اشاره به نگرانی افراد نسبت به ابتلا به بیماری کرونا تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر از اپیدمی کرونا با اپیدمی ترس مواجهیم و  بسیاری از افراد به دلیل عدم آشنایی با علائم این ویروس یک عطسه و علامت خفیف را دلیل ابتلایشان به کرونا تلقی می کنند.

میرزاده تصریح کرد: این روند غربالگری در کاهش مراجعات مردم مضطرب به بیمارستان ها نقش مؤثری داشت.

میرزاده در بخش دیگری از سخنان خود از شهروندان بندرعباسی، خواست: به جای مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت، از سامانه خودارزیابی salamat.gov.ir  استفاده کنید تا هم از وضعیت سلامت خود مطلع شده و هم از ایجاد ازدحام جمعیت در بیمارستان ها جلوگیری کرده باشید و علاوه بر حفظ سلامت خود، سلامت سایر شهروندان و کادر درمان را نیز به خطر نیندازید.

رئیس مرکز بهداشت، گفت: تمامی شهروندان از سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و سامانه اینترنتی salamat.gov.ir  برای سنجش وضعیت سلامتی خود ارتباط بگیرند و در این طرح غربالگری فراگیر شرکت کنند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه با دارا بودن علائم مختصر به مراکز درمانی مراجعه نکنید، ادامه داد: افرادی که به هر دلیلی به سفر رفته‌اند، پس از بازگشت حتماً از طریق سامانه salamat.gov.ir  وضعیت سلامتی خود را ثبت کنند تا همکاران ما در اسرع وقت پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها