موج
کدخبر : ۳۲۴۱۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324111

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به کاهش مسافرت همدانی ها، از کاهش 66 درصدی سفر به استان نیز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مصطفی پناهنده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به کاهش 66 درصدی مسافرت به استان ابراز کرد: سفر مردم همدان به استان های دیگر بسیار کمتر بوده است.

مصطفی پناهنده اظهار کرد: از ابتدای سال با توجه به شیوع کروناویروس و توصیه‌هایی مبنی بر عدم سفر، قرار بود در استان‌ مسافری نداشته باشیم البته محورهای مواصلاتی توسط اکیپ‌های بهداشت و راهداری و پلیس نظارت می‌شود و سعی داریم تا جایی که ممکن است از تراکم جمعیت در این محورها جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: مردم نیز باید برنامه بازگشت از سفر خود را داشته باشند تا در پیک بازگشت ترافیک به حداقل ممکن خود برسد همچنین بهتر است برنامه‌ریزی کنند زمان حرکت خود را از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر قرار دهند و در حین سفر به ندرت توقف داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان ضمن دعوت رانندگان به سفر پیوسته با رعایت نکات ایمنی، بیان کرد: مسافران در صورت توقف ضروری در داخل خودروی خود یا مکان‌هایی که جمعیت پراکنده حضور دارند، استراحت کنند و از مجتمع‌هایی خدماتی که نظافت سرویس بهداشتی‌های بالاتری دارند، استفاده کنند.

پناهنده با اشاره به طرح «فاصله گذاری اجتماعی» اضافه کرد: خروجی شهر برای پلاک‌های غیربومی و ورودی شهرها برای پلاک های بومی باز است و مشکلی برای عبور ندارند اما ماشین‌های غیربومی اجازه ورود به شهر را ندارند.

وی با بیان اینکه روز سیزدهم فرودین ورودی و خروجی تمام شهرها محدود می‌شود و تهمیدات خاص‌تری برای این روز آماده شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به تمهیداتی که دیده شده مانند توقیف و جریمه کردن ماشین‌های غیربومی، بهتر است مردم به خاطر حفظ سلامت خود و خانواده‌شان آن روز از خانه خارج نشوند، اگر روز سیزده بدر در خانه بمانیم می‌توانیم خیلی قوی تر عمل کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با بیان اینکه با نظارت بر پلاک ۱۸ استان همدان، مسافرت همدانی‌ها به استان‌های دیگر ۸۵ درصد به نسبت سال گذشته کاهش داشته است، اظهار کرد: سفر همدانی‌ها به استان‌های دیگر بسیار کمتر بوده و به همین علت از مردم همدان تشکر می کنیم البته با کاهش ۶۶ درصدی سفر به استان نیز مواجه بودیم.

پناهنده اضافه کرد:نسبت به سال‌های گذشته تعداد مسافرت‌های ما بسیار کم شده اما همین هم بسیار نگران کننده است و در واقع در تلاش بودیم سفرها را به حداقل ممکن برسانیم که این امر رخ نداد و همچنان مسافرانی در جاده‌ها قرار دارند پس خواهش ما از مردم این است که سفرهای غیر ضروری خود را لغو کنند تا بتوانیم با کنترل وضعیت، شاهد سفرهای شاد تابستانی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم برای سلامتی خود، خانواده و جامعه و با توجه به وضعیتی که نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا حاکم است به توصیه‌ها عمل کنند تا سالم بمانند و بتوانیم این تهدید را پشت سر بگذاریم.

پناهنده بیان کرد: در روز جمعه ۸ فروردین ماه مصادف با روز سیزدهم طرح تردد تجمعی به ورودی استان ۳۹۹ هزار و خروجی ۳۶۵ هزار بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۶۱۵ هزار و ۶۰۰ تردد بود، کاهش ۵۶ درصدی را شاهد بودیم همچنین تردد تجمعی تا روز سیزدهم سه میلیون و ۹۲۲ هزار بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به کاهش تردد ورودی و خروجی های استان اظهار کرد: به طور میانگین میزان ورودی ۲۳ هزار و ۴۰۰ و خروجی ۲۸ هزار و ۱۰۰ بوده که نسبت به تردد مشابه سال قبل ۶۶ درصد کاهش داشته است.

پناهنده خاطرنشان کرد: روز جمعه پرترددترین محور همدان- بهار و بالعکس با ۲۸ هزار تردد بوده که سرعت متوسط آنها km.h ۸۲، نرخ وسایل سنگین عبوری ۱۸ درصد و نرخ تخلفات سه گانه ۱۷ درصد بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها