موج
کدخبر : ۳۲۳۹۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323993

رییس اتاق اصناف یزد و نماینده یزد در اتاق اصناف ایران گفت: برای مقابله با کرونا بهترین حرکت قرنطینه خانگی و قطع انتقال ویروس است و منتظر تصمیم اتاق فکر دولت هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، علیرضا حسنی رییس اتاق اصناف یزد گفت: برای نابودی این ویروس کشنده که مردم را  به صورت مرگبار  زمین  گیر می کند بهترین حرکت قرنطینه خانگی و قطع انتقال ویروس است.

وی بیان کرد: همگان به این واقعیت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا مهر تایید می زنند ولی افسوس که جامعه کسبه ما را به سمت ورشگستکی برده و خسارت های جبران ناپذیری خواهد داشت.

حسنی افزود: تعطیلی اصناف آسیب شدیدی را به بسیاری از کسبه خرده پا و  متوسط و دست به دهانی که اجاره مغازه و قسط هم مزید بر علت شده است، وارد می کند و بعضی از کسبه به خاطر یک ماه تاخیر و هزینه های جاری ممکن است به اندازه یک سال ضرر کنند و در طول سال هزینه این خسارت را بپردازند.

وی با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که تعطیلی اصناف کی به پایان می رسد، گفت: با توجه به اینکه ماه رمضان هم در راه است، ماهی که در حالت طبیعی هم باعث کسادی صنف می شد، دولت باید بسته های حمایتی برای کسبه و بازاریان آبرومند که این تعطیلی ناخواسته صدمات سنگینی برایشان داشته در نظر بگیرد.

وی با اشاره به اینکه کسبه آبرومند و مقروض شده برای ایستادن نیاز به کمک دارند، افزود: دولت باید به این درک برسد که کسبه خرد که مجبوراست از خانه بیرون بیاید و امرار معاش کند اگر مطمئن باشد در دوران کرونا وبعد از کرونا  از آنها حمایت می شود و کمک های بلا عوض دولت به سمت آنها روانه می شود مطمئنا از خانه بیرون نمی آیند.

حسنی با تاکید بر اینکه انشالله از این بحران  ویروس کشنده کرونا به سلامتی به یاری پروردگار خواهیم گذشت، بیان کرد: اگر دولت در آینده به فریاد این کسبه نرسد و چشم هایش را به مطالبات و خواسته های اصناف و بازاریان ببندد این مشکلات کسبه را زمینگیر خواهد کرد و بعد از خروج از این بحران مشکلات اقتصادی برای کسبه ما درد آورتر  و کشنده تر از کرونا خواهد بود.

وی به سونامی چک های برگشتی، کسبه و بازاریان مقروض، بدهی مالیاتی، بدهی حق بیمه، بدهی قبوض های اب و برق و گاز و تلفن، بدهی به کارمندان و کارگران واحدهای صنفی،کسادی و رکود بازار اشاره کرد.

وی با بیان اینکه مشکلات سر راه بازاریان در آینده کمتر از ویروس کرونا نخواهد بود، گفت: همیشه کسبه و بازاریان ما در سراسر کشور حامی دولت های وقت بوده اند، دولت برای کمک به اصناف چه تدبیری را در اتاق فکر خواهد اندیشید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها