موج
کدخبر : ۳۲۳۸۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323806

مدیرکل تعاون, کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، گفت: کارگران مشمول قانون کار در بنگاه های اقتصادی استان که به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا, شغل خود را از دست داده اند, مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هادی ابراهیمی  مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و  ایجاد مشکلات برای برخی از واحدهای تولیدی استان و بیکار شدن غیرارادی کارگران، بر اساس دستورالعمل مشترک بین  معاونت روابط کار وزارت تعاون, کار ورفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی، این کارگران بیمه بیکاری دریافت می کنند.

وی به اشاره به اینکه برای برقراری مقرری بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری کارگران به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کاریابی ها نیست، اظهارداشت: این کارگران تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری با مراجعه به سایت Bimebikari.mcls.gov.ir  می توانند از مقرری بیمه بیکاری بهره مند شوند.

هادی ابراهیمی اضافه کرد: پس از اخذ درخواست متقاضیان واجد شرایط بیمه بیکاری از طریق سامانه، نسبت به بررسی غیرحضوری کلیه شرایط قانونی لازم، اقدام و بدون نیاز به روال معمول و طرح موضوع در کمیته‌های مربوطه، در صورت احراز شرایط قانونی برای دریافت مقرری بیمه بیکاری بابت ماه های اسفند سال گذشته و فروردین و اردیبهشت سال‌جاری اقدام خواهد شد.

قابل ذکر است که تاکنون 400 نفر  در استان هرمزگان جهت دریافت مقرری بیمه بیکاری در سامانه مذکور ثبت نام کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها