موج
کدخبر : ۳۲۳۷۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323754

به منظور کاهش اضطراب و نگرانی بیماری کرونا انجام شد؛

به منظور کاهش اضطراب و نگرانی در مورد بیماری کرونا شهروندان اصفهانی می توانند از خدمات مشاوره رایگان شبانه روزی تلفنی با مددکاران اجتماعی بهره مند شوند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، به منظور کنترل هر گونه اضطراب و نگرانی شهروندان در خصوص بیماری کرونا، امکان برقراری تماس رایگان تلفنی پیرامون این بیماری و مشاوره 24 ساعته با کارشناسان و مددکاران اجتماعی را فراهم آورده است.

ترس و اضطراب گاهی باعث افزایش حساسیت افراد به علائم بدن خود می ‌شود به طوری که در این روزها بسیاری از افراد علائم بدنی خود را به صورت نادرست تفسیر کرده و احساس می ‌کنند دچار بیماری شده اند، در نتیجه به بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی مراجعه می کنند که این امر به نوبه خود باعث افزایش فشار بر سیستم درمانی کشور می ‌شود. 

از سوی دیگر ترس، اضطراب و نگرانی بیش از حد موجب تضعیف سیستم ایمنی و افزایش خطر ابتلا به کرونا می شود. 

در این راستا و به منظور کنترل هر گونه اضطراب و نگرانی شهروندان در خصوص بیماری کرونا، شهرداری و شورای شهر اصفهان با کمک و مشارکت انجمن مددکاران اجتماعی ایران شعبه استان اصفهان و کانون کلینیک‌ های مددکاری اجتماعی اصفهان، امکان برقراری تماس رایگان تلفنی پیرامون این بیماری و مشاوره 24 ساعته با کارشناسان و مددکاران اجتماعی را فراهم آورده است. مددکاران از منزل، تماس ها را پاسخ می دهند.

شهروندان می توانند برای دریافت شماره مستقیم مددکاران و مشاورین در طول شبانه روز با شماره 137 شهرداری اصفهان تماس گرفته و یا به سایت www.esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.

گفتنی است؛ فهرست شماره‌ ها علاوه بر سامانه ۱۳۷ شهرداری در اختیار سامانه ۳۱۱۳ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و اداره مخابرات قرار گرفته تا در اختیار افراد نیازمند مشاوره قرار داده شود.

مشاوره تلفنی

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها