موج
کدخبر : ۳۲۳۶۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323640

عزیزاله کناری در گفتگو با موج؛

فرماندار بندرعباس، گفت: تمامی دستفروشان ماهی در سطح شهر پس از ایام عید ساماندهی خواهند شد و ماهی در مغازه های سربسته با رعایت قوانین بهداشتی به تقاضاکنندگان عرضه می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عزیزاله کناری فرماندار بندرعباس در گفتگو با خبرنگار موج، با بیان اینکه توقف ماشین های عمده فروش ماهی در کنار خیابان جنب بازار ماهی فروشان ممنوع است و در صورت مشاهده خودرو توسط راهنمایی رانندگی جریمه و توقیف خواهد شد، اذعان داشت: تمامی دستفروشان ماهی در سطح شهر پس از ایام عید ساماندهی خواهد شد و ماهی در مغازه های سربسته با رعایت قوانین بهداشتی به تقاضاکنندگان عرضه می شود.

فرماندار بندرعباس تصریح کرد: هر فروشنده ماهی که از فروش آبزی در بازار جدید یا فروشگاه های رسمی عرضه ماهی امتناع و بخواهد خودسرانه دستفروشی کند تخلف محسوب می شود و با وی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی در پایان بیان کرد: امکانات در بازار جدید ماهی فروشان مهیاست و تمامی دستفروشان می توانند از این امکانات به خوبی استفاده کنند.

*اقدامی در راستای پیشگیری از شیوع کرونا

فرماندار بندرعباس، در خصوص انتقال بازار ماهی قدیم به محل جدید، اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا بازار جدید ماهی فروشان در راستای فراهم کردن زمینه عرضه بهداشتی آبزیان و جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا راه اندازی شد.

 وی در ادامه گفت: از همه شهروندان درخواست می‌شود که جهت حفظ سلامت خود و خانواده‌شان، ماهی و میگو مورد نیاز را از طریق بازار ماهی فروشان جدید با شرایط کاملا بهداشتی تامین کنند و از دست فروشان ماهی نیز درخواست می شود از شرایط موجود جهت استمرار فعالیت خود در بازار رسمی استفاده کنند تا بیش از این با سلامت جامعه بازی نشود.

وی با اشاره به اینکه مراکز بهداشتی و درمانی و اجتماعات از جمله مراکز نشر ویروس کرونا هستند، افزود: مردم حتی الامکان برای تهیه نیازهای غیرضروری به بازارها و مکان‌های پرتردد مراجعه نکنند و تنها یک نفر از اعضای خانواده را با رعایت تمام اصول بهداشتی جهت خرید مایحتاج اولیه خانواده به مراکز اغذیه ای بفرستند.

شایان ذکر است؛ بازار ماهی جدید طبق آخرین استانداردهای بهداشتی روز دنیا و با نمایی زیبا و تلفیقی از سنتی و مدرن احداث شده است، همچنین این بازار به مساحت ۲۵ هزار متر مربع و  با ۲۰۰ غرفه عرضه آبزیان و ۱۰۰ غرفه عرضه مستقیم گوشت قرمز و مرغ و مواد پروتئینی، فست فود و دیگر مشاغل مرتبط با این بازار آماده شده است که البته موبایل فروشی، عطرفروشی و هایپرمارکت و سایر اصناف غیرمرتبط بیشتر از ماهی فروشی در این بازار خودنمایی می کنند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها