موج
کدخبر : ۳۲۳۳۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323304

اعضای شورای اسلامی شهر یزد در نامه ای به استاندار یزد کنترل جدی و مستمر در مبادی ورودی و کنترل ترددها در سطح شهر را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، اعضای شورای اسلامی شهر یزد در نامه ای به محمدعلی طالبی استاندار یزد و رییس ستاد مبارزه با بیماری کرونا در یزد، خواستار تمدید تعطیلی اصناف، کنترل جدی و مستمر در مبادی ورودی و کنترل ترددها در سطح شهر شدند.

در بخشی از نامه ارسالی آمده  است: با تبریک حلول سال جدید شورای شهر ، مراتب قدردانی خود را از تصمیم به موقع ستاد مبارزه با بحران کرونا در استان یزد و ستاد عملیاتی مستقر در شهرداری یزد که در ساماندهی، درمان و پیشگیری از شیوع این بیماری موثر است بر موارد ذیل تاکید دارد.

در بخشی از نامه نوشته شد: با توجه به بیانیه اتاق اصناف مرکز استان یزد مبنی بر ابهام در پروتکل های بهداشتی مربوطه و محدویت های اجرایی آنها با قدردانی از تصمیم اصناف شهر نسبت به تعطیلی محل های کسب، خواستار تمدید تعطیلی مراکز خرید و فروشگاه ها در جهت تامین سلامت مردم و کسبه  می باشیم.

 ادامه نامه به این شرح است: با سپاس از جامعه هتلداران که با تصمیم به موقع نسبت به تعطیلی هتل ها و مراکز اقامتی یزد گام موثری در راستای کاهش اشاعه بیماری و آرامش روانی شهر برداشتند.

اما  با توجه به شروع تعطیلات و احتمال سفر تعداد کثیری از هموطنان به یزد که می تواند موجب شیوع بیشتر بیماری کووید ۱۹ شود، ضروری ست بر تمدید تعطیلی مراکز اقامتی و نیز عدم بازگشایی واحدهای اقامتی کشیک اهتمام ویژه صورت پذیرد.

چنانچه طی روزهای اخیر مشاهده شد، تعداد سفرهای نوروزی رو به افزایش است ،کنترل جدی و مستمر مبادی ورودی شهر و پایش مسافران برای جلوگیری از شیوع بیماری امری ضروری به نظر می رسد.

 ‌ با توجه به توصیه کادر درمان، مبنی بر خارج نشدن شهروندان از خانه جهت کاهش شیوع بیماری کرونا، کنترل ترددها در شهر به خصوص در مجاورت مکان های گردشگری و بافت تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار بود که نیازمند تدوین و تصویب هرچه سریعتر دستورالعمل های مربوطه و اقدام عاجل بر آن اساس است. 

 شورای شهر و شهرداری یزد همچون گذشته آماده هرگونه هم فکری و همکاری برای مهار بحران پیش رو و حفاظت از سلامت جسمی و آرامش روحی شهروندان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها