موج
کدخبر : ۳۲۳۱۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323193

شهردار یزد اعلام کرد: ویروس کرونا خطرات جدی و آسیب های جبران ناپذیری را متوجه بشریت نموده است و چنانچه اجماع جهانی که از بنیادی ترین اصول و مبانی تشکیل سازمان ملل متحد و قریب به اتفاق سازمانهای بین المللی نیز است برای مقابله با آن رخ ندهد؛ بی شک دنیا شاهد یک تراژدی فجیع انسانی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، جمال الدین عزیزی شهردار شهر یزد طی ارسال نامه ای به حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو_ ایران به تحریم های غیر انسانی دولت آمریکا اعتراض کرد.

بنابر این گزارش شهردار یزد در این نامه آورده است: شیوع ویروس کرونا خطرات جدی و آسیب های جبران ناپذیری را متوجه بشریت نموده است و چنانچه اجماع جهانی که از بنیادی ترین اصول و مبانی تشکیل سازمان ملل متحد و قریب به اتفاق سازمانهای بین المللی نیز است برای مقابله با آن رخ ندهد؛ بی شک دنیا شاهد یک تراژدی فجیع انسانی خواهد بود.

لکن متاسفانه علی رغم الزام کشورها به پایبندی به اصول مسلم بین المللی در حمایت از نوع بشر؛ دولت ایالات متحده آمریکا با نقص این اصول و در تقابل جدی با کنوانسیون های مورد اجماع جامعه جهانی در موضوع حقوق بشر اقدام به اعمال و تشدید تحریم های غیر انسانی که قطعا آسیب های جبران ناپذیری را برای مردم شریف ایران به همراه خواهد داشت؛ نموده است.

لذا اینجانب به عنوان شهردار شهر میراث فرهنگی یزد که وظیفه خطیر نگه داری از این میراث را از جانب نهادهای بین المللی به عهده دارم؛ از جنابعالی درخواست می کنم نسبت به انعکاس ابن موضوع به مجامع بین المللی و تلاش در بیداری جامعه جهانی برای مقابله با این تحریم ها حداکثر مساعدت ممکن را مبذول فرمایید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها