موج
کدخبر : ۳۲۳۱۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323142

فرمانده انتظامی استان اصفهان خبر داد:

فرمانده انتظامی استان از شناسایی 130 باند سرقت و کشف 6 هزار و 370 میلیارد ریال اموال مسروقه در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به شناسایی 130 باند سرقت در اصفهان گفت: در سال جاری یک هزار و 511 میلیارد ریال کالای قاچاق توسط ماموران کشف شد.

وی افزود: در سال جاری 130 باند سارق شناسایی و با آن ها برخورد صورت گرفت که عمده این باند ها در زمینه سرقت منزل، سرقت محتویات داخل خودرو و سرقت اماکن فعال بودند.

سردار معصوم بیگی از افزایش 5 درصدی قدرت کشف کارآگاهان پلیس آگاهی استان در حوزه سرقت نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: ارزش اموال مسروقه مکشوفه برابر اعلام کارشناسان مربوطه 6 هزار و 370 میلیارد ریال بوده است که همگی پس از طی مراحل قانونی به مال باختگان بازگردانده شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه بازگرداندن اموال مسروقه در کمترین زمان به مال باختگان در اولویت کاری این فرماندهی قرار دارد و دراین زمینه برنامه ها و تدارکات ویژه ای نیز برای سال آتی در نظر گرفته ایم.

کشف 41 تُن انواع مواد مخدر

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: در بخش مربوط به حوزه مبارزه با مواد مخدر در سال جاری بالغ بر 41 تُن انواع مواد افیونی توسط پلیس اصفهان کشف شد، ضمن اینکه طرح های ارتقای امنیت اجتماعی 16 درصد و طرح های کنترل محورهای مواصلاتی به منظور مقابله با ورود مواد مخدر نیز 13 درصد افزایش داشتند و 25 هزار نفر اعم از قاچاقچی عمده، خرده فروش، حمل کننده، نگهدارنده و معتاد متجاهر دستگیر شدند.

کشف یک هزار و 511 هزار میلیارد کالای قاچاق

سردار معصوم بیگی، خاطر نشان کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا با توجه به اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) شعار رونق تولید را برای سال جاری نام گذاری کرده بودند، فرماندهی انتظامی استان اصفهان هم تمام ظرفیت های خود برای رفع یکی از موانع اصلی رونق تولید یعنی قاچاق کالا بکار گرفت.

فرمانده انتظامی استان اصفهان، ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه توسط ماموران این فرماندهی در سال جاری را برابر اعلام کارشناسان مربوطه بالغ بر یک هزار و 511 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: از نظر ارزش ریالی کشفیات قاچاق کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد 29 درصدی و از نظر انهدام باندهای قاچاق نیز با رشد 58 درصدی روبه رو بودیم.

وی از تشکیل 3 هزار پرونده در این زمینه خبر دا و اظهار داشت: پرونده های بالای 500 میلیون تومان 22 درصد نسبت به سال قبل رشد داشت و چیزی حدود 2 هزار و 500 قاچاقچی کالا دستگیر و با آن ها برخورد شد و 980 وسیله نقلیه نیز توقیف شدند.

4 میلیون تماس با سامانه 110 پلیس اصفهان

سردار معصوم بیگی، گفت: در سال جاری بالغ بر 4 میلیون و 200 هزار بار سامانه مرکز فوریت های پلیس 110 اصفهان زنگ خورده که بخشی از آن امداد خواهی و بخشی نیز دریافت راهنمایی و مشاوره بودند.

وی افزود: رتبه اول تماس های مردمی با سامانه 110 استان مربوط به تصادفات، رتبه دوم نزاع و درگیری و رتبه سوم مربوط به موضوعات اجتماعی بودند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها