موج
کدخبر : ۳۲۳۰۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323085

محمدرضا رضانیا خبر داد؛

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: کیشوندان باید قبل از بازگشت به کیش پس از ایام نوروز، گواهی سلامت دریافت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز سلامت جزیره کیش، در رابطه با آخرین مصوبات این شورا عنوان کرد: امروز تصمیم گرفته شد که پروازهای ورودی به کیش مسدود شود و فقط کسانی که لازم است در کیش حضور پیدا کنند، مانند پزشکان، نیروهای نظامی و انتظامی با تأیید صلاحیت و نامه‌ای که رسماً از سوی ارگان‌ها صادر می‌شود بتوانند به کیش ورود کنند.

وی افزود: بنابراین ورود از طریق شناور، دریا و هوا فقط به این شکل انجام خواهد شد، تا اطلاع ثانوی بلیط فروشی برای افراد عادی وجود نخواهد داشت.

سخنگوی شورای سلامت جزیره کیش اظهار داشت: بعد از برقراری پروازها پس از ایام نوروز در هنگام برگشت کیشوندان نیز ضوابط سخت‌گیرانه‌ای در حال تدوین است.

رضانیا ادامه داد: امروز کمیته‌ای مربوط به این موضوع تشکیل و ضوابط پیشنهادی متعددی بررسی شد، دریافت گواهی سلامت و پرکردن فرم خوداظهاری قبل از خرید بلیط و پروازها ابتدا فقط از یک مبدأ آغاز خواهد شد، بنابراین برگشت بسیار سخت می‌شود.

وی عنوان داشت: در فرودگاه و بندرگاه کیش هم ضوابط قرنطینه‌ای سختی برقرار خواهد شد، در صورت تشخیص افرادی که علائمی داشته باشند یا با تشخیص کارشناسان مربوطه، باید 14 روز را با هزینه شخصی در قرنطینه اجباری حاضر شوند و این افراد امکان تردد در محیط جزیره را نخواهند داشت.

رضانیا در پایان گفت: برای خروج مسافران تمهیداتی اندیشیده شده که به شهرهای خود برگردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها