موج
کدخبر : ۳۲۲۲۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322244

رئیس کل دادگستری مازندران خبر داد:

رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: یک میلیون و۲۰۰ هزار ماسک و دستکش احتکار شده در استان مازندران کشف و 17 واحد صنفی متخلف در این زمینه پلمپ شدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حجت الاسلام محمدصادق اکبری اظهار داشت : دراین راستا ۳۹ پرونده قضائی تشکیل و۳۹ متهم آن به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی ادامه داد : با توجه به فرمایشات ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر برخورد با متخلفین و احتکار کنندگان و گرانفروشان لوازم بهداشتی در این برهه از زمان با ورود به موقع دادستان‌ها وتلاش سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان صمت، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، سربازان گمنام امام زمان (عج) واطلاعات سپاه استان بیش از یک میلیون و۱۰۸ هزار و ۶۸۲ ماسک و دستکش در استان کشف شد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران تصریح کرد: از احتکارکنندگان لوازم بهداشتی ۵۷ هزار و ۷۱ لیتر الکل و ۳۰ هزار پد الکلی، کشف و ضبط و بیش از ۱۷ واحد اعم از داروخانه و مرکز لوازم بهداشتی و انبار پلمپ شد.

حجت الاسلام اکبری اظهار داشت: از ۳۹ پرونده قضائی تشکیل شده، یکی از متهمین به جرم اخلال در نظام اقتصادی در قرار بازداشت به سر می‌برد و۳۸ نفردیگر به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی گفت: در راستای نظارت بر توزیع مواد شوینده و ماسک بین مردم، به دادستان‌های سراسر استان ابلاغ شده تا بدون هیچ چشم پوشی، برابر با قانون با احتکار کنندگان مواد شوینده و ماسک برخورد قاطع به عمل آورند و هرگونه اغماض و تساهلی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

حجت الاسلام اکبری تصریح کرد: از مسئولان مربوطه می‌خواهیم نیازهای اساسی در این بخش از قبیل شوینده‌ها و مواد ضد عفونی کننده و ماسک به میزان نیاز در دسترس بیمارستانها ومردم قرار دهند.

وی تاکید کرد: در رسیدگی به پرونده سودجویانی که در شرایط فعلی با احتکار اقلام مورد نیاز جامعه، به سلامت شهروندان لطمه می‌زنند هیچ گونه اغماضی نخواهد شد و محتکرین به اشد مجازات پیش‌بینی شده در قانون محکوم خواهند شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها