موج
کدخبر : ۳۲۲۱۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322155

سعید ناجی:

جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هرمزگان گفت: عدم اعمال ممنوعیت ورود به استان به معنای این نیست که کنترل سختگیرانه در مبادی ورودی صورت نگیرد، فرمانداران شخصا مسئول نظارت بر این پایگاه های هستند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سعید ناجی جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هرمزگان و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر تقویت و دقت در کنترل ورودی های استان، گفت: ایستگاه های کنترل بیماری کرونا در ورودی های استان باید به طور جدی فعالیت خود را دنبال کنند و با اعمال غربالگری سختگیرانه این اطمینان را به مردم بدهند که تمامی مبادی ورودی استان تحت کنترل کامل است.

سعید ناجی در جلسه ویدئو کنفرانس با فرمانداران ، افزود: عدم اعمال ممنوعیت ورود به استان از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا  به معنای این نیست که کنترل و نظارت سختگیرانه در مبادی ورودی صورت نگیرد، فرمانداران شخصا مسئول نظارت بر این پایگاه های کنترل هستند و باید آمار ترددها به تفکیک نتایج غربالگری های صورت گرفته را بصورت روزانه اخذ کنند.

جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هرمزگان افزود: در صورت نیاز می‌توان به منظور نظارت بیشتر مبادی ورودی در خصوص پیشگیری از ورود مبتلایان به این ویروس به استان شیوه های کنترلی سختگیرانه تری را اعمال کرد.

وی تصریح کرد: البته مردم باید در جریان امور و اتفاقات قرار گیرند و در آن صورت است که جامعه قانع خواهد شد که  کنترل قاطع و سختگیرانه ای که ستاد به دنبال آن است برای جلوگیری از ورود بیماری است.

سعید ناجی خاطر نشان کرد: فرمانداران باید توجه ویژه ای به پایگاه های کنترل بیماری کرونا در شهرستان های خود داشته باشند و چنانچه جاده ای نیاز به استقرار پایگاه جدیدی دارد از ظرفیت های شهرستانی برای ایجاد آن استفاده کنید و اگر نیاز به هماهنگی استان است، حتما به ستاد استانی گزارش دهند تا تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شود.

وی با اشاره به ضرورت اقناع جامعه در خصوص ماندن در خانه، گفت: با استفاده از شیوه های مختلف باید جامعه را در خصوص ماندن در خانه و عدم تردد غیر ضروری در کوچه و خیابان قانع کرد و این آگاهی را به مردم داد که ماندن در خانه مهمتر از مسدود کردن جاده های ورودی استان است و گرنه ممکن است خودمان انتقال دهنده بیماری به خودمان باشیم.

ناجی بیان کرد: بررسی ها در خصوص مبتلایان بیماری کرونا نشان می دهد که تا اینجا عموما همشهریان و شهروندان استان هستند که طی سفر و آمد و شد این ویروس را با خود به اینجا آورده و منتقل کرده اند.

وی تاکید کرد: روش های اقناع مردم برای افزایش کنترل، دقت در حفظ سلامت، بهداشت فردی  و ماندن در خانه باید مد نظر فرمانداران قرار گیرد زیرا بهترین روش برای مقابله با این ویروس پیشگیری است و تنها راه پیشگیری آن نیز همین اقداماتی است که باید تمامی افراد جامعه انجام دهند، بتوانند حداقل یک دوره ۱۴ روزه را همه رعایت کنند حتما شیوع آن فروکش خواهد کرد و در مدیریت بیماری نقش موثری خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها