موج
کدخبر : ۳۲۱۳۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321308

رئیس شبکه بهداشت و درمان چالوس خبر داد:

رئیس شبکه بهداشت و درمان چالوس گفت: از آغاز بحران کرونا تا کنون تعداد 26 بیمار مشکوک به کرونا از بیمارستان طالقانی چالوس ترخیص شدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حدیث گردکلی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، در روستاها بهورزان نسبت به اجرای طرح بیماریابی خانه به خانه و ارائه بسته‌های آموزشی و آگاهی بخشی اقدام کرده‌اند ،من اینکه در حوزه شهری پزشکان خانواده و مراکز جامع سلامت اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد:  شهرداران حوزه شهرستان در راستای تهیه بسته آموزشی و ضدعفونی اماکن عمومی به کمک اداره بهداشت آمدند و اقدامات خوبی انجام دادند.

گردکلی تصریح کرد:  علائم تب، سرفه خشک و تنگی نفس بیشتر مشکوک به کروناست که باید جدی گرفته شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چالوس اذعان داشت:  یک واحد نانوایی به دلیل تخلفات بهداشتی پلمب شد ، ضمن اینکه به اتحادیه نانوایی ها توصیه اکید کردیم که نفر سوم برای گرفتن پول و دادن نان در نظر گرفته شود و به استفاده از دستکش یکبار مصرف و کارتخوان در نانوایی ها نیز توصیه شده است.

گردکلی اذعان داشت: در صورت امکان پس از خریداری نان، آن را در داخل پارچه ای تمیز بپوشانیم چرا که ویروس با گرما از بین می رود.

وی بیان داشت : در تمام روستاها بهورزان به خانه‌های مسافر و بومگردی توصیه ها و اطلاعات لازم را ارائه خواهند داد و در شهرها نیز توصیه ما این است که حتی‌الامکان در این ایام از اجاره دادن منازل و ویلاها خودداری کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها