موج
کدخبر : ۳۲۱۲۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321285

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در نشست گردهمایی شهرداران سراسر استان کرمانشاه گفت: شهرداران برای مقابله با ویروس کرونا باید در کنار مردم باشند تا مردم بااحساس آرامش و امیدواری بیشتری به زندگی خود ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در خصوص لزوم پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کرمانشاه تأکید کرد: شهرداران در بحث مقابله با کرونا باید در کنار مردم حضورداشته باشند و مردم با اقدامات شهرداری‌ها در خصوص مقابله با این ویروس در شهرها احساس خاطر و آرامش پیدا کنند.

وی با اشاره به وقوع سیل در ابتدای سال جاری و دیگر موضوعات برای استان در سال جاری اظهار داشت: امسال با بحران‌های مختلفی روبرو بودیم و مدیران استان همان‌طوری که در مواجهه با بحران‌های پیش رو درگذشته موفق بودند در برابر این بحران هم انشاء اله موفق و سربلند بیرون خواهیم آمد.

مقام عالی استان از شهرداران خواست با توان و تلاش بیشتر برنامه‌های مقابله با ویروس کرونا در استان را پیگیری کنند و برای مقابله با این ویروس در کنار مردم باشند تا همگی با مشاهده اجرای برنامه‌ها و اقدامات، آرامش پیدا کنند.

بازوند یکی از وظایف مهم شهرداران در حال حاضر را تلاش برای ضدعفونی کردن شهرها عنوان کرد و گفت: دفتر شهری و روستایی استانداری با همکاری صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی نسبت به برآورد و میزان استفاده از مواد ضدعفونی در شهرها اقدام کنند و پس از برآورد دقیق، این مواد را در اختیار شهرداری‌های استان برای ضدعفونی کردن شهرها قرار دهند.

نماینده ارشد دولت در استان وجود شایعه را عاملی برای نا امیدواری و یاس در جامعه عنوان کرد و گفت: شهرداران باید با تلاش و به‌کارگیری اقدامات اثربخش ضمن مقابله با ویروس کرونا، در جامعه امیدواری ایجاد کنند زیرا باوجود شایعه حرف‌های غیرواقعی جایگزین واقعیت می‌شود.

رئیس شورای اداری استان با اشاره به لغو مرخصی تمام مدیران استان تا پایان فروردین‌ماه سال آینده گفت: همچنین مرخصی تمام شهرداران استان نیز لغو است و در این مدت همه باید در کنار مردم برای مقابله جدی با ویروس کرونا باشیم.

استاندار کرمانشاه همچنین از دفتر روستایی استانداری نیز خواست که به برآورد اطلاعات دقیق جهت استفاده از مواد ضدعفونی در روستاها و در اختیار گذاشتن این مواد به دهیاری‌ها اقدام کند.

وی در ادامه بابیان اینکه تمام‌کارها در شهرداری باید در چارچوب قانون باشد از شهرداران خواست که با تدوین برنامه‌های ویژه نسبت به خلق درآمد پایدار برای شهرداری‌ها با جذب سرمایه‌گذاری و بخش خصوصی نهایت تلاش خود را بکار گیرند.

بازوند در ادامه سخنان خود از تخصیص 100 میلیارد تومان اعتبار در سال 1399 به سه شهرداری سرپل ذهاب، ازگله و ثلاث باباجانی برای آسفالت معابر و خیابان‌ها خبر داد و گفت: این میزان اعتبار به این 3 شهرداری پرداخت می‌شود اما این شهرداری‌ها باید تلاش کنند که دیگر هیچ کانکسی در شهر وجود نداشته باشد.

وی همچنین خواستار تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر منطقه غم تسلی در شهر کنگاور شد و گفت: این منطقه باید هر چه سریع‌تر ساماندهی شود تا منجر به سکونتگاه‌های غیررسمی نشود.

استاندار کرمانشاه در ادامه به مصوبات انجام‌شده برای واگذاری زمین جهت پسماند زباله به شهر هرسین اشاره کرد و بیان داشت: این موضوع در چند مدت گذشته مورد پیگیری قرارگرفته اما هنوز اجرایی نشده است اما باید توجه داشت که بر سر منافع مردم با هیچ‌کس مماشات نخواهیم کرد و چنانچه در اجرای این طرح مشخص شود که یک مدیر یا مسئولی قصور و کوتاهی داشته است حتماً با وی برخورد خواهد شد لذا این طرح باید هر چه سریع‌تر اجرایی شود و سازمان امور اراضی استان باید سریعاً نسبت به واگذاری این زمین اقدام کند.

مقام عالی استان همچنین خواستار پرداخت مطالبات و بدهی‌های شهرداری‌ها از دستگاه‌های اجرایی شد.

بازوند در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه گردشگری استان با توجه به ظرفیت‌های موجود، به ظرفیت بسیار خوب پارک جنگلی بیستون اشاره کرد و گفت: مدیران ذی‌ربط باید از این ظرفیت بسیار خوب برای توسعه گردشگری استفاده کنند و با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توان این منطقه را به یک منطقه ویژه گردشگری برای استان تبدیل کرد.

استاندار کرمانشاه در پایان سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن پایان سال و فرارسیدن ایام تعطیلات نوروز گفت: هرچند که در حال حاضر با بحث ویروس کرونا روبرو هستیم اما حتماً مردم در این ایام به سفرهای خود ادامه می‌دهند لذا شهرداران باید تلاش کنند تا شهرهای استان در این ایام دارای امکانات خوبی باشند و نسبت به نظافت و توسعه فضای عمران شهری اقدام کنند تا مسافرین نوروزی که از استان دیدن می‌کنند با یک خاطره خوشی استان را ترک کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها