موج
کدخبر : ۳۲۱۲۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321203

حسین قاسمی در گفتگو با موج؛

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان هرمزگان، از انجام ۱۱۰ ساعت پرواز، جهت انتقال مصدومین و بیماران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین قاسمی  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار موج، ضمن اشاره به افزایش پنج و هفت دهم درصدی مأموریت های اورژانس هوایی در یازده ماهه سال جاری گفت: در مدت یاد  شده، اورژانس هوایی استان با انجام ۵۶ مأموریت اورژانس و انجام ۱۱۰ ساعت پرواز، توانست ۸۲ بیمار و مصدوم را از محل حادثه یا بیمارستان های سطح دو، به مراکز پیشرفته‌تر درمانی انتقال دهد.

وی افزود: در حال حاضر اورژانس استان، فاقد بالگرد ملکی بوده و انجام مأموریت‌های اورژانس هوایی با انعقاد قرارداد با بالگرد هوادریای نیروی دریایی سپاه مقدور است. این بالگرد از نوع میل  ۱۴۱ بوده که  قادر به انجام مأموریت در شعاع ۱۵۰ مایلی (۳۰۰ کیلومتر) می باشد. اورژانس هوایی استان از طلوع آفتاب تا غروب امکان ارائه خدمات را دارد. 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان هرمزگان، خاطر نشان کرد: ترومای نافذ شکم، جمجمه و قفسه سینه، مادران باردار پرخطر، سوختگی درجه دو بالاتر از ۱۰ درصد، ترومای ستون فقرات و موارد قطع عضو بالاتر از آرنج و زانو و موارد تهدید کننده حیات، از شرایط اعزام بالگرد هست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها