موج
کدخبر : ۳۲۱۰۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321098

مراد ناصری:

فرماندار نهاوند با اشاره به رعایت اقداماتی که می توان در پیشگیری از ابتلای به کرونا انجام داد، از اینکه آزمایش مثبتی از کرونا در نهاوند وجود نداشته است، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مراد ناصری فرماندار شهرستان نهاوند در جلسه هماهنگی پیشگیری از کروناویروس در شهرستان نهاوند، با اشاره به نبود مورد مثبت کرونا در نهاوند، گفت: بخشداران برای مراسم های ختم و عروسی ورود کنند چرا که این موضوع نیازمند کار فرهنگی است و باید با کمک دهیاران و ائمه جماعات جلساتی برگزار و با بزرگان همان منطقه تصمیماتی اتخاد شود که هم مردم راضی باشند هم مانع پیش روی ویروس باشید.

ناصری افزود: تا این لحظه در نهاوند آزمایش مثبت کرونا نداشته ایم و برای جلوگیری از شایعات باید قدرت پاسخگویی خود را تقویت کرده و به شایعات اعتنا نکنیم و تمام مدیران و مسئولان به جد ورود کنند تا این بحران را هم پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه با کمک اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مشکل تأمین محلول های ضدعفونی نداریم، افزود: مردم نسبت به برگزاری مراسم ها و تجمع ها توجه بیشتری داشته باشند و مراکزی همچون نانوایی ها با بخشداران همکاری و بهداشت را در این مکان ها رعایت کنند و با سلامت مردم بازی نکنند بنابراین تمام نانوایی ها باید به دستگاه کارتخوان مجهز باشند و اگر واحدی همکاری نکرد با مسئولیت فرماندار پلمب شوند چرا که کسی حق بازی با جان مردم را ندارد.

فرماندار شهرستان نهاوند با بیان اینکه پمپ بنزین ها رها شده است، افزود: با افرادی که بهداشت را رعایت نکرده و متخلف هستند، به طور جد برخورد کنید و هر مرکزی هم همراهی نکرد برخورد کنید چرا که دستگاه قضایی تمام قد در کنار شماست.

وی با بیان اینکه خروجی کارها در جلسه بعدازظهر پنجشنبه باید ارائه شود، ادامه داد: تمام برنامه ها، تعطیلات و تأخیرها همه با هماهنگی ستاد مبارزه با کروناویروس انجام می شود و مدیریت بحران همه موارد را بدون تداخل کاری بررسی کرده و بیان کند.

ناصری با بیان اینکه نظارت بر تهیه کارتخوان نانوایی ها با صنعت و معدن و پمپ بنزین ها با شبکه بهداشت است و باید شبانه روز چک شوند، تأکید کرد: اماکن ورزشی عملکرد خوبی داشته اند و کلوپ های ورزشی خصوصی هم نباید فعال باشند که ارشاد باید مدیریت کند.

وی با بیان اینکه همراهی مردم را برای تأمین سلامت شان می خواهیم، یادآور شد: هر کاری که انجام می‌شود نشر داده شود تا مردم بدانند خدمت‌گزاران آنها در حال انجام وظیفه هستند و آرامش پیدا کنند، شبکه بهداشت‌ برای حضور مهمانان در شهرستان ورود جدی‌تر داشته باشند و از ظرفیت سپاه و بسیج استفاده کنند.

فرماندار شهرستان نهاوند مطرح کرد: شبکه بهداشت یک اکیپ سیار برای بررسی افرادی که علائم کروناویروس دارند، درنظر بگیرد و این افراد را در خانه های خودشان تا زمان تعیین پاسخ آزمایش نگه دارند و مانع تردد و ایجاد ترافیک در مراکز درمانی شوند.

وی با بیان اینکه برخی ادارات اقدامات خوبی انجام داده اند، گفت: از جمله دانشگاه آزاد با تهیه بروشورهایی اقدامات خوبی انجام داده و آنها را در سطح روستاها از طریق بهورزها و بسیجیان توزیع می کند چرا که برخی از مردم دسترسی به فضای مجازی ندارند.

ناصری با اشاره به اینکه اتوبوس های نهاوند- تهران را در ایستگاه های قم متوقف نکنید، تأکید کرد: فراهم آوردن شرایط توزیع گوشت به عهده شهرداری هاست و اداره دامپزشکی با قصابی هایی که کشتار مقابل مغازه دارند، برخورد جدی داشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها