موج
کدخبر : ۳۲۰۶۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320627

سخنگوی ستاد واکنش سریع مبارزه با کرونا اصفهان خبر داد:

سخنگوی ستاد واکنش سریع مبارزه با کرونا اصفهان از راه اندازی سامانه پاسخگویی تلفنی سریع ۳۱۱۳ راجع به کرونا در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، آرش نجیمی  در جمع اصحاب رسانه به خدمات صورت گرفته در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان راجع به ویروس کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: سامانه ۳۱۱۳با هدف کاهش بار مراجعه مردم به بیمارستان های استان جهت پیشگیری هرچه بیشتر از شیوع ویروس کرونا و به صورت برخط (آنلاین) راه اندازی شده است.

وی در ادامه از راه اندازی آزمایشگاه مخصوص تشخیص کرونا در اصفهان نیز خبر داد و گفت: آزمایشگاه تشخیص کرونا در اصفهان راه‌اندازی شده است و با تعداد قابل توجهی از کیت تشخیص در حال فعالیت است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ازاقدامات صورت گرفته در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یاد کرد و اظهار داشت: تأمین مواد شوینده، ضدعفونی کننده و حفاظت فردی برای مراکز جامعه سلامت، برگزاری جلسات هماهنگی برای تأمین ماسک با اصناف تولید کننده پوشاک، نشست با ارگان‌ها و حوزه‌های مختلف جهت اطلاع‌رسانی این بیماری، نصب بنرها و پوسترهای آموزشی در اتوبوس‌ها و قطار شهری، اطلاع‌رسانی به ارگان‌های دولتی برای لغو تجمعات غیر ضروری و نظارت بر ناوگان‌های حمل و نقل شهری از اقداماتی است که معاونت بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جهت پیشگیری از بیماری کرونا صورت داده است.

سخنگوی ستاد واکنش سریع مبارزه با کرونا اصفهان درباره آمار مبتلایان به این بیماری در اصفهان بیان کرد: در  استان اصفهان تا به امروز به جز کاشان و آران و بیدگل، 23 مورد مثبت و قطعی ابتلا به بیماری کرونا داشته‌ایم که 21 مورد در داخل استان اصفهان از آن‌ها نمونه‌گیری شده است.

 نجیمی افزود: 11 بیمار مربوط به شهر اصفهان و بقیه موارد مربوط به شهرستان‌های خمینی‌شهر، مبارکه، فلاورجان، نطنز، گلپایگان، خوانسار، لنجان و نجف‌آباد است.

وی ادامه داد: از 21 مورد نمونه‌گیری شده در اصفهان 2 مورد مرخص شده‌اند و 17 مورد نیز بستری هستند و 2 مورد نیز متأسفانه فوت شده‌اند  که 7 مورد  در آزمایشگاه اصفهان بررسی و تشخیص  داده شده است. در حال حرکت به سمت پیک بیماری هستیم و ماندگاری بیماری در این پیک قطعی نیست اما روند بیماری روبه افزایش است که امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده روند کاهشی را دنبال کنیم.

نجیمی ادامه داد:در آرامستان‌ها دستور‌العملی برای به خاک سپردن موارد فوتی بیماری کرونا صادر شده است و مسئولان آرامستان‌ها موظف هستند این دستورالعمل را رعایت کنند. در روزهای گذشته یک مورد فوتی جدید بر اثر تصادف داشته‌ایم، که آزمایش کرونا این فرد مثبت اعلام شد اما علت مرگ وی تصادف بوده است.

سخنگوی ستاد واکنش سریع مبارزه با کرونا اصفهان در پایان  بهترین راه مقابله با این بیماری راعدم ارتباطات و مسافرت‌های غیر ضروری دانست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها