موج
کدخبر : ۳۲۰۳۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320373

منتخب حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس یازدهم علی نیکزاد را بیشتر بشناسید.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی نیکزاد ثمرین  ۱۳۴۴ اردبیل، از زمان تصدی استانداری اردبیل توسط احمدی نژاد در سال ۱۳۷۳ خدمت خود را به عنوان مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل آغاز کرده است.

وی از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۸ سرپرست معاونت عمرانی استانداری اردبیل بوده است.

نیکزاد پس از آن تا سال ۱۳۸۳ رییس سازمان مسکن و شهرسازی استان اردبیل بوده و از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴ به عنوان معاون عمرانی استانداری لرستان خدمت کرده و با روی کار آمدن احمدی نژاد در دولت نهم، از پاییز ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ در سمت استانداری اردبیل خدمت کرده است.

 در سال ۱۳۸۷ به عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی وزارت کشور انتخاب شده و در سال ۱۳۸۸ و در دور دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد به عنوان وزیر مسکن و شهرسازی به کابینه دولت دهم راه یافت.

نیکزاد در دولت دهم با حفظ سمت از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۰ سرپرستی وزارت راه و ترابری وقت را نیز بر عهده داشت و پس از ادغام ۲ وزارتخانه، از سال ۱۳۹۲ تا پایان دولت به عنوان وزیر وزارت تازه تاسیس راه و شهرسازی به کار مشغول شد.

وی در سال ۱۳۹۱ برای مدتی کوتاه سرپرستی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را هم بر عهده داشت.

منتخب مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در پنجمین همایش ملی مدیریت جهادی کشور نشان مدیر برگزیده جهادی ایران را دریافت کرد.

علی نیکزاد در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۶ با صدور حکمی توسط آیت‌الله سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس ستاد انتخاباتی او معرفی شد.

وی که در انتخابات دوره یازدهم از حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین به مجلس راه یافته، به رغم همکاری در دولت‌های گذشته اعم از اصلاح طلب و اصولگرا، در اردوگاه اصولگرایان جای گرفته و در این انتخابات، تشکل‌های مختلف سیاسی اصولگرا او را در فهرست خود به عنوان نامزد موارد حمایت گنجاندند.

نیکزاد پیش از انتخابات مجلس و از سال ۱۳۹۲ به بعد به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل گروه توسعه ساختمان تدبیر وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مشغول به کار بوده است.

علی نیکزاد در انتخابات مجلس شورای اسلامی ، از مجموع ۲۱۵ هزار و ۹۶۱ رای ماخوذه، با  ۱۱۷ هزار ۶۱۲ رای به عنوان منتخب اول به مجلس یازدهم راه یافت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها