موج
کدخبر : ۳۲۰۲۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320225

حجت الاسلام حسن کریمی در گفتگو با موج مطرح کرد؛

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان گفت: اگر هدف اصلی خود را مقابله با انحرافات موجود در جامعه بدانیم قطعا" ما با رویکرد اصلاح اجتماع به نتیجه دلخواه خواهیم رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام حسن کریمی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان ، با اشاره به اینکه وقف از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است، عنوان کرد: شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد و بقاع متبرکه راه اندازی می شود.

حجت الاسلام حسن کریمی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: اگر هدف اصلی خود را مقابله با انحرافات اخلاقی موجود در جامعه بدانیم قطعا" ما با رویکرد اصلاح و هدایت اجتماع که همان امر به معروف و نهی از منکر است؛ به نتیجه دلخواه خواهیم رسید.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان در ادامه با بیان اینکه برنامه های فرهنگی، نماز، مسجد سازی و وقف از جمله معروفاتی هستند که در جهت اشاعه آن در جامعه باید به صورت ویژه مورد توجه جامعه و خیران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه، امر به وقف، امر به معروف است، تشریح کرد: وقف پشتیبانی است برای هدایت جامعه در مسیری که حکومت اسلامی در حرکت است و قطعا" با امر به وقف می توان جامعه را به سوی اهداف عالیه سوق داد.

حجت الاسلام حسن کریمی با عنوان اینکه یکی از بزرگترین معروفات در جامعه وقف است، تصریح کرد: بدون شک با کمک به اشاعه معروفات و مقابله با منکرات، به هدفی که جامعه اسلامی در راستای تحقق غایتش در حرکت است خواهیم رسید.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان در ادامه تشریح کرد: در واجبات دینی و اسلامی امر به معروف و نهی از منکر اساس همه واجبات است.

حجت الاسلام حسن کریمی با درخواست اینکه ترغیب مردم به سمت موقوفات باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد، خاطر نشان کرد: اشاعه فرهنگ وقف اقدام بسیار ارزشمند و موثری است که متولیان امر باید به این موضوع مهم توجه ویژه تری داشته باشند

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها