موج
کدخبر : ۳۲۰۱۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320100

سرپرست کمیته امداد استان اصفهان:

سرپرست کمیته امداد استان اصفهان گفت: فرزندان محسنین در اصفهان نیازمند کمک های مردمی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کریم زارع در دیدار با مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان ضمن تبریک حلول ماه پر خیر و برکت رجب، بیان داشت: طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین یکی از موفق ترین برنامه های کمیته امداد برای جذب مشارکت مردم است.

وی در تشریح خدمات کمیته امداد استان به  توانمندسازی مددجویان به عنوان اولویت اصلی این نهاد اشاره کرد و گفت: این هدف مهم با فراهم کردن بستر ادامه تحصیل، کسب آموزش های حرفه ای، کاریابی و پرداخت تسهیلات اشتغال دنبال می شود.

زارع طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین را یکی از موفق ترین برنامه های این نهاد برای جذب مشارکت مردم معرفی کرد و افزود: ایتام و فرزندان نیازمند از کمک های مردمی در این طرح سود می برند.

وی ادامه داد: فرزندان نیازمند غیر یتیم که در طرح های اکرام از آنها به عنوان فرزندان محسنین یاد می شود بعضا به نسبت ایتام از مشکلات بیشتری رنج می برند که ناشی از شرایط خاص و آسیب های اجتماعی است که به علت بیماری سرپرست و ... در معرض آن قرار دارند و نیازمند توجه بیشتر حامیان و نیکوکاران هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان جدیدترین برنامه این نهاد برای افزایش حامیان ایتام و فرزندان محسنین را طرح هر کارمند یک حامی اعلام کرد و گفت: در این طرح کارمندان و کارکنان ادارات و سازمان ها با همکاری کمیته امداد به جمع حامیان ایتام و فرزندان نیازمند می پیوندند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش کمیته امداد برای گسترش مراکز نیکوکاری در سراسر استان، خاطرنشان ساخت: با این مراکز، کار حمایت از نیازمندان به مردم واگذار می شود و نقش کمیته امداد نظارت بر این روند خواهد بود.

زارع با اشاره به برنامه های این نهاد برای جمع آوری کمک های مردمی در جشن نیکوکاری و در آستانه سال نو، گفت: در روزهای پایانی سال به دنبال ارائه خدمات بیشتر و محسوس تر به نیازمندان هستیم و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر داریم در صورت همراهی همه اقشار و جذب ۲۰ میلیارد تومان مشارکت مردمی یک بسته حمایتی به همه خانوارهای تحت حمایت در استان که شامل وجه نقدی معادل نیمی از مستمری ماهیانه خانوار نیز باشد، پرداخت کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به مسئولیت اجتماعی مردم استان و نمره قبولی آنها در آزمون مهر، احسان و نیکوکاری ، خاطر نشان ساخت: امیدواریم روزی برسد که هر خانوار نیازمند از طرف نزدیکان خود حمایت شود و دیگر نیازی به نهادهای حمایتی نباشد که لازمه این مهم، تعمیق بیشتر فرهنگ خیر و احسان در جامعه است.

در ادامه این دیدار مدیرکل ثبت احوال استان نیز با بیان سخنانی در رابطه با عرصه خیر و احسان، تاکید کرد: کمیته امداد در تشخیص نیازمندان واقعی تلاش خوبی داشته است و مردم هم باید کمک های خود را به محل های مطمئن از جمله امداد هدایت کنند.

حسین غفرانی با بیان اینکه ثبت احوال در زمینه حضور در کار خیر آمادگی همه جانبه دارد، گفت: در زمینه صدور کارت ملی هوشمند و شناسنامه نیز این آمادگی وجود دارد که به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد خدمات ویژه تری اختصاص دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها