موج
کدخبر : ۳۱۹۸۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319889

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد:

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اختیار تعطیلی مدارس از استان‌ها سلب شده است.

طاهره چنگیز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، با اشاره به سلب اختیار تعطیلی مدارس از استان‌ها بیان کرد: کمیته ملی مبارزه با کرونا با تعطیلی مدارس استان اصفهان مخالفت کرده است.

وی افزود: دانش‌آموزانی که به هر دلیلی احساس سرماخوردگی می‌کنند به مدرسه مراجعه نکنند تا از انتشار ویروس کرونا جلوگیری شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در خصوص غیبت دانش‌آموزانی که خود یا یکی از افراد خانواده آنها علائم سرماخوردگی را داشته باشند، سخت گیری نمی‌شود.

گفتنی است؛ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیرامون علت عدم تعطیلی مدارس در روز سه شنبه مورخ 6 اسفند ماه اطلاعیه‌ای با این مضمون صادر کرده است:

بسمه تعالی

به اطلاع مردم عزیز استان اصفهان می‌رساند از روز یکشنبه 4 اسفندماه اختیار تصمیم‌گیری پیرامون تعطیلی مدارس از استان‌ها سلب شد و این کار به عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار گرفت. بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اطلاعات دقیق در مورد شرایط و وضعیت گسترش بیماری، تعداد موارد مشکوک و نتیجه آزمایشات را به ستاد ملی گزارش کرده و پیشنهاد تعطیلی مدارس را برای کاهش احتمال گردش ویروس در جامعه  ارائه کرد.

ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز بر اساس دستوالعمل‌هایی با درخواست دانشگاه موافقت نکردند. از ابتدای صبح روز دوشنبه نیز مجدد اطلاعات ارسال  و به تناوب این موضوع از طرف ریاست دانشگاه و همچنین استاندار  پیگیری شد که پاسخ موافقی در این زمینه دریافت نشد.

لازم به ذکر است بر اساس دستور مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان بنا به توصیه دانشگاه علوم پزشکی، تمامی دانش آموزانی که خود و یا یکی از اطرافیان آنها دارای علائم سرماخوردگی هستند ضروری است تا بهبودی کامل و یا اطمینان از عدم ابتلا به بیماری در منزل استراحت کنند و غیبت این دانش آموزان موجه محسوب شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها