موج
کدخبر : ۳۱۹۵۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319579

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در حال حاضر آزمایش مثبت ابتلا به ویروس کرونا در اصفهان نداشته ایم.

طاهره چنگیز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان،  با اشاره به این که علائم کرونا با سرماخوردگی و آنفلوانزا شبیه است، بیان داشت: با توجه به شرایط  برای ما همه این موارد مشکوک به حساب می آیند اما  تا کنون مورد ابتلای مثبتی در اصفهان گزارش نشده است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی و تیم بهداشتی و تمام بیمارستان ها و مراکز درمانی اصفهان برای مقابله با این بیماری آمادگی لازم را دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد: از کسانی که شرایط حاد داشته باشند نمونه‌گیری می شود و سپس برای نتیجه آزمایش به تهران ارسال می‌شود و پس از 48 ساعت نتیجه آزمایش به ما اعلام می شود.

وی با اشاره باینکه استفاده از ماسک برای افراد سالم تاثیری در انتقال بیماری آنها ندارد، افزود: تنها کسانی که مبتلا به سرما خوردگی هستند حتما از ماسک استفاده کنند .

طاهره چنگیز با اشاره باینکه بیماری کرونا نول  قابل پیشگیری است، گفت: استفاده از آب و مایعات فراوان، میوه و سبزیجات بهترین مواد غذایی هستند که ایمنی فرد برای مقابله با این ویروس بالا می برد، همچنین پرهیز از تماس های غیرضروری و شستن مداوم دست ها با آب و صابون برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا موثر است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها