موج
کدخبر : ۳۱۸۶۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318688

مدیر منطقه ۴ شهرداری اصفهان اعلام کرد:

مدیر منطقه ۴ شهرداری اصفهان از افزایش 27 درصدی بودجه شهرداری منطقه چهار اصفهان در سال 99 خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، رضا اخوان در جمع اصحاب رسانه بیان کرد: بودجه سال آینده شهرداری منطقه چهار با ۲۷ درصد افزایش به رقم ۱۷۴ میلیارد تومان رسیده است.

وی گفت: بودجه سال جاری شهرداری منطقه چهار اصفهان ۱۳۵ میلیارد تومان بوده که ۷۵ درصد آن تحقق پیدا کرده و در سال آینده، ۱۷۴ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

اخوان افزود: در سال گذشته بودجه منطقه چهارشهرداری اصفهان 115 میلیارد تومان بود که ۹۴ درصد آن تحقق یافت؛ امسال نیز تا کنون بودجه منطقه ۷۵ درصد آن محقق شده است و پیش بینی می‌شود تا پایان امسال درصد تحقق بودجه منطقه چهار شهرداری اصفهان به عدد ۹۰ برسد.

مدیر منطقه ۴ شهرداری اصفهان  با اشاره به مساحت منطقه گفت: مساحت منطقه 4 شهرداری اصفهان بالغ بر هفت 7500  هکتاراست که از نظر وسعت، دومین منطقه شهرداری می باشد.

اخوان درارتباط با سرانه فضای سبز منطقه 4 بیان داشت: سهم سرانه فضای سبز در این منطقه برای هر نفر ۷۰ متر است، که هزار هکتار از 3700 هکتاری فضای سبز شهرداری در منطقه ۴ قرار گرفته است.

وی با اشاره به پروژه های منطقه 4 شهرداری اصفهان افزود: یکی از ابر پروژه‌های منطقه 4 شهرداری اصفهان  پروژه میدان شهدای هسته‌ای با وسعت ۴۰ هزار مترمربع با فرم هندسی ترافیکی خاص است.

مدیر منطقه ۴ شهرداری اصفهان  اضافه کرد: در پروژه میدان شهدای هسته ای سه خیابان اصلی به این میدان منتهی می‌شود که یکی از آنها ادامه خیابان سلمان فارسی به طول ۷۰۰ متر و عرض ۶۰ متر است که آزادسازی آن انجام شده است.

اخوان گفت: توسعه میدان شهدای هسته ای پس از سال ها مسکوت ماندن در متراژ ۴۰ هزار مترمربع در حال پیشرفت است و حلقه ترافیکی این میدان و ادامه خیابان سلمان فارسی تا پایان اسفندماه سال 98 در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

وی افزود: همچنین بدنه سازی، پیاده روسازی و فضای سبز پروژه میدان شهدای هسته ای تا پایان فروردین ماه سال ۹۹ انجام و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

مدیر منطقه 4شهرداری اصفهان بیان کرد: آزادسازی خیابان ارغوانیه به عنوان یکی از محورهای منتهی به میدان شهدای هسته‌ای به طول ۹۰۰ متر با عرض ۶۰ متر و همچنین خیابان روشن شهر به طول یک هزار و ۹۰۰ متر با عرض ۶۰ متر است که تاکنون یک هزار و ۵۰۰ متر آن  آزادسازی شده و ۴۰۰ متر دیگر که در بافت ریزدانه تجاری منطقه پینارت واقع شده آزادسازی آن سخت و دشوار بوده است.

اخوان افزود: امیدواریم در سال آینده آزادسازی دو خیابان روشن شهر و ارغوانیه انجام و مجموعه پروژه میدان شهدای هسته‌ای سال آینده به طور کامل در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی با اشاره به پارک طبیعی شرق نیز گفت: پارک طبیعی شرق با وسعت 3400 هکتار که دو هزار و۴۰۰ هکتار از آن در اختیار منطقه 4 شهرداری اصفهان است به عنوان بزرگ ترین پارک طبیعی شهر محسوب می شود.

مدیر منطقه 4 شهرداری اصفهان ادامه داد: با نیازسنجی و شرایط محیط زیستی فاز یک پردیس اشراق (کوه نخودی) به بهره برداری می رسد و فاز دوم و سوم هم با مشارکت بخش خصوصی در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی در خصوص تپه تاریخی اشرف گفت: تپه اشرف یکی از نقاط تاریخی و میراثی شهر اصفهان با وسعت 7هکتار در اراضی حاشیه رودخانه زاینده رود و خیابان مشتاق واقع شده که در اختیار میراث فرهنگی استان است.

رضا اخوان اظهار کرد: در سال گذشته اقدامات کاوش باستان شناسی در مدت زمان 2 ماه در تپه اشرف انجام شد ولی در حال حاضر به علت کمبود اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی این منطقه بلاتکلیف مانده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها