موج
کدخبر : ۳۱۸۴۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318433

موج گزارش در گزارشی اختصاصی بررسی می‌کند؛

عدم اطلاع رسانی مناسب در خصوص شب های پنج شنبه بازار باعث سوء تفاهم در بین مردم میناب شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، پنج شنبه بازار میناب یکی از بازارهای سنتی پر رونق در جنوب کشور به شمار می‌رود. قدمت این بازار سنتی بیش از ۵۰۰ سال است. اما مدتی است‌ که شاهد خبرهایی از دیگر شهر های استان هرمزگان مبنی بر ایجاد بازارچه هایی به نام پنج شنبه بازار بندرعباس، رودان و بندرلنگه هستیم.

اینگونه اقدامات باعث نارضایتی فعالان اجتماعی و حوزه گردشگری در میناب شده است و این افراد چنین اقدامی را سبب خدشه به اعتبار پنج شنبه بازار میناب می دانند.

برای شفاف سازی درباره این موضوع به سراغ رضا برومند مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان رفتیم و زوایای مختلف ماجرا را جویا شدیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار موج در این باره گفت: واقعیت این است آن چیزی که در شهر بندرعباس به عنوان پنج شنبه بازار صنایع دستی راه اندازی شده بود موضوع متفاوتی با پنج شنبه بازار میناب است.

رضا برومند افزود: سیاست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این است که فروش صنایع دستی و قبل از آن معرفی محصولات را در دستور کار قرار داده و این یک موضوع ملی تحت عنوان پنج شنبه شب های صنایع دستی نامگذاری شده و در اکثر شهر ها در حال راه اندازی است.

وی بیان کرد: ما در استان هرمزگان در حال دنبال کردن این سیاست هستیم که یک شب در هفته به فروش و معرفی صنایع دستی استان، تحت عنوان پنجشبه شب های صنایع دستی، اختصاص یابد.

برومند با اشاره به اینکه موضوع پنجشبه شب های صنایع دستی کاملا متفاوت است، گفت: احساس میکنم حساسیت هایی در این خصوص وجود دارد و به خاطر این است اطلاع رسانی در خصوص اصل موضوع به درستی انجام نشده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان اظهار داشت: به دنبال راه اندازی پنج شنبه شب های‌ صنایع دستی در سطح استان هستیم و ما اولین پیشنهاد را به مسئولان شهرستان میناب دادیم.

وی در پایان افزود: امیدواریم این موضوع با پنج شنبه بازار میناب اشتباه گرفته نشود و این طرح هیچ مانعی در این خصوص ایجاد نخواهد کرد.

شایان ذکر است؛ شهریور ماه سال ۹۴ در جلسه کمیته تخصصی ثبت میراث فرهنگی ناملموس، شیوه سنتی برگزاری بازارهای هفتگی پنج‌شنبه بازار میناب در فهرست معرف و در خطر ملی به ثبت رسیده است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها