موج
کدخبر : ۳۱۸۳۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318320

در 10 ماهه امسال صورت گرفت؛

مدیرکل کمیته امداد استان قم از اهدای هزار و 202 کمک جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد قم در سال جاری خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به شرایط سخت اقتصادی امروز گفت: در حال حاضر تهیه جهیزیه و لوازم ضروری زندگی برای بسیاری از خانواده‌ها که دختر در آستانه ازدواج دارند کاری سخت و دشوار شده است.

وی نقش کمیته امداد در کمک به محرومان و نیازمندان را خاطر نشان و اظهار کرد: این نهاد همه ساله با پرداخت کمک جهیزیه و هدیه ازدواج به نوعروسان و دامادهای تحت حمایت، به تأمین بخشی از جهیزیه آنان کمک می کند.

میرشکار ترویج و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی در برپایی ازدواج های آسان، کم هزینه و پایدار را از اولویت های کمیته امداد در ازدواج جوانان تحت حمایت این نهاد عنوان کرد و گفت: کمیته امداد به نوعروسان و بانوان سرپرست خانوار در صورت ازدواج مجدد خدمات جهیزیه ارائه می کند و به دامادهای تحت حمایت هم هدیه ازدواج می دهد.

وی آموزش های قبل از ازدواج را برای تحکیم و تقویت بنیان خانواده ضروری دانست و گفت: این نهاد با همکاری معاونت اجتماعی دادگستری و نیروی انتظامی برای دختران و پسران در شرف ازدواج آموزش های اخلاق اسلامی، احکام، مهارت های زندگی، تربیت فرزند و شناخت آسیب های اجتماعی و شیوه های مقابله با آنها را برگزار می کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قم، با بیان اینکه از ابتدای امسال 1202 کمک هزینه ازدواج و جهیزیه به مددجویان تحت حمایت اهدا شده است گفت: این کمک جهیزیه و هدیه ازدواج با اعتبار 134 میلیارد ریال تهیه شده و در اختیار آنان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه هزینه این کار خداپسندانه از اعتبارات دولتی و کمک ها و صدقات مردم و خیران تأمین می‌شود تصریح کرد: در 10 ماهه امسال 61 میلیارد ریال کمکهای غیر نقدی در قالب 2800 قلم کالا شامل یخچال، اجاق گاز، جارو برقی و ماشین لباسشویی و 73 میلیارد ریال کمکهای نقدی از محل اعتبارات دولتی، کمک های مردمی و خیرین تأمین شده است.

میرشکار ضمن قدردانی از خیران، بر لزوم جذب مشارکت های مردمی در انجام این امر خداپسندانه تأکید کرد و گفت: امیدواریم با همکاری و مشارکت بیشتر خیران بتوانیم زمینه ازدواج جوانان تحت حمایت بسیاری را فراهم کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه درحال حاضر تعدادی نوعروس تحت حمایت در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه هستند تصریح کرد: نیکوکاران محترم علاوه بر مراجعه به مراکز کمیته امداد در استان، می توانند از طریق درگاه #025*8877* نیز کمک های نقدی خود را  واریز کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها