موج
کدخبر : ۳۱۸۱۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318118

کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان خبر داد:

کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان ازمشارکت ۴۰ درصدی زنان در طرح اکرام ایتام در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کریم زارع با تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) گفت: زنان نیکوکار اصفهانی 40 درصد از حامیان ایتام و فرزندان محسنین دراستان اصفهان تشکیل می دهند.

وی تعداد فرزندان یتیم و نیازمند بهره مند از کمک های ادواری حامیان را ۱۹ هزار و ۵۶۴ فرزند اعلام کرد و گفت: ۵۷ درصد از این فرزندان را دختران نیازمند با جمعیتی بالغ بر ۱۱ هزار و ۱۵۰ نفر تشکیل می دهند.

سرپرست کمیته امداد استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بخش عمده ای از جامعه تحت حمایت این نهاد در استان اصفهان را زنان تشکیل می دهند، گفت: ۱۳۸ هزار و ۳۰۵ نفر معادل ۶۶ درصد از مجموع ۲۰۹ هزار و ۵۵۳ مددجوی تحت حمایت در استان را زنان تشکیل می دهند.

زارع درباره دلایل نیازمندی و آسیب پذیری این زنان، گفت: فوت، متارکه، طلاق، بیماری و از کارافتادگی سرپرست از مهمترین عوامل ورود این زنان به جامعه تحت حمایت کمیته امداد  است.

سرپرست کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به رسالتی که امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب بر عهده این نهاد قرار داده اند، خاطر نشان ساخت: اجرای سیاست های توانمندساز و کم رنگ کردن مواردی که فرزندان خانوارهای تحت حمایت را از رقابت برای کسب فرصت های تحصیلی، شغلی و اجتماعی محروم می کند، از مهمترین برنامه های این نهاد برای قطع چرخه فقر در خانوارهای تحت حمایت است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها