موج
کدخبر : ۳۱۷۵۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317548

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان البرز با اشاره به تراکم بالای جمعیت البرز ، تراکم استان را ۱۰ برابر متوسط تراکم جمعیت کشوری عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، زهرا عربشانی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی البرز که روز دوشنبه ۲۱ بهمن  به ریاست وزیر کشور در استانداری البرز برگزار شد،گفت: این استان چهار درصد خانوارهای کشور  را در خود جای داده در حالی مساحت آن ۳۱ صدم مساحت کشور است.

وی عنوان کرد: البرز دارای رشد سالانه ۲.۴ درصد جمعیت است که این میزان در مقایسه با میانگین کشوری بالا است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان البرز اظهار کرد: البرز دارای ۵۱۷۰ کیلومتر مربع مساحت با حدود سه میلیون نفر جمعیت است که سه دهم جمیت کشور را در بردارد.

وی با اشاره به تراکم بالای جنعیت البرز  توضیح داد: تراکم استان ۱۰ برابر متوسط تراکم جمعیت کشوری است.

عربشاهی خاطرنشان کرد: طرح آمایش سرزمین استان البرز نیز در سال ‌های گذشته آغاز شده و امیدواریم اواسط اسفندماه به  تصویب برسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز اضافه کرد: سند توسعه استان نیز در حال پیگیری است و امسال شاهد رشد ۱۳.۵ درصدی اعتبارات عمرانی بودیم که بخش قابل توجهی از آنها به شهرستان‌های طالقان و اشتهارد به عنوان شهرستان‌های محروم اختصاص یافته است.

عربشاهی افزود: در بحث ستاد اقتصاد مقاومتی  نیز ۳۷۰ مصوبه داشتیم که با توجه به ظرفیت‌های قابل توجه استان در حوزه دانش بنیان ، صنعت و دارو، بیوتکنولوژی  و صنایع تبدیلی اقدامات موثری درحال انجام است.

وی ادامه داد: سال گذشته استان البرز پنج پروژه موفق در حوزه اقتصاد مقاومتی داشت و ۲۰ پروژه دیگر هم تا پایان آذر ماه   ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

عربشاهی گفت: در بحث تبصره ۱۸ و پرداخت تسهیلات توانسته‌ایم در تسهیلات کشاورزی و صنعت پرداخت صد درصدی تسهیلات را داشته و رتبه‌های قابل توجهی در حوزه رونق تولید، بازسازی و جذب سرمایه گذاری خارجی به دست آوریم .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها