موج
کدخبر : ۳۱۷۳۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317343

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم خبرداد؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت زیرساخت‌های سینمایی را یکی از مطالبات مردم دانست و گفت: به‌منظور پاسخگویی به این مطالبه، نهضت سینماسازی در چند سال اخیر با جدیت در قم در حال اجراست و حاصل این اقدام، افزایش ۲ برابری تعداد صندلی‌های سینمایی استان در سال جاری نسبت به سال ۹۶ است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید موسی حسینی کاشانی در گفت‌وگویی فیلم‌نامه خلاقانه را بستر تولید آثار سینمایی موفق برشمرد و اظهار کرد: استان قم ظرفیت تولید فیلم بلند سینمایی و داشتن نماینده در جشنواره فیلم فجر را دارد.

وی افزود: همه فیلم‌هایی که موفق به حضور در جشنواره فجر می‌شوند، هزینه سنگینی برای ساخت آن‌ها انجام‌نشده است، بلکه با داشتن فیلم‌نامه خلاقانه توانسته‌اند، علاوه بر حضور در جشنواره، نگاه مثبت مردم و منتقدان را نیز به خود جلب کنند. 

وی اکران فیلم‌های برگزیده جشنواره فجر در استان‌ها را مطالبه هنرمندان کشور دانست و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر توسعه عدالت فرهنگی و توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان‌ها، اکران فیلم‌های جشنواره فجر در استان‌ها را به‌عنوان یکی از اولویت‌ها، در سال‌های اخیر در دستور کار قرار داده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره در استان‌ها و اکران فیلم‌ها در سراسر کشور سبب می‌شود تا مردم در جریان تازه‌ترین و بهترین فیلم‌های تولیدی کشور قرار گیرند.

وی افزود: ازجمله دیگر اثرهای مثبت اکران فیلم‌های فجر در استان، ایجاد انگیزه میان هنرمندان و سینماگران قم است؛ ضمن این‌که این موضوع، موجب رونق اقتصادی سینماها و آشتی مردم با سینماها می‌شود.

حسینی کاشانی اضافه کرد: روند افزایش تعداد صندلی‌های سینمایی و سرانه سینمایی استان، باسرعت در حال افزایش است، ولی همچنان با رسیدن به سرانه استاندارد در این زمینه فاصله بسیاری داریم.

وی بسترسازی برای تولید آثار سینمایی را ازجمله نتایج اکران فیلم‌ها در این جشنواره برشمرد و افزود: استمرار این اقدام موثر فرهنگی موجب ترغیب فیلم‌سازان سراسر کشور برای تولید آثار سینمایی می‌شود.

وی تاکید کرد: اکران فیلم‌های جشنواره فجر، انگیزه تولید فیلم سینمایی بلند برای حضور در جشنواره را تقویت کرده است و امیدواریم قم در سال‌های آینده دارای نماینده‌ای در جشنواره مذکور باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها