موج
کدخبر : ۳۱۷۰۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317012

ناصر عتباتی عنوان کرد:

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: ارتقای کیفیت خدمت رسانی قضایی، پاسخگو بودن، در دسترس بودن مدیران قضایی، صدور آرای متقن، علمی، مستدل و مستند را از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی و استان برشمرد و گفت: کمیته علمی نقد و بررسی اتقان آرای دادگستری استان نیز از ظرفیت بسیار خوبی برای کمک به افزایش کیفیت آرا برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل اظهارکرد: ارتقای کیفیت خدمت رسانی قضایی، پاسخگو بودن، در دسترس بودن مدیران قضایی، صدور آرای متقن، علمی، مستدل و مستند را از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی و استان برشمرد و گفت: کمیته علمی نقد و بررسی اتقان آرای دادگستری استان نیز از ظرفیت بسیار خوبی برای کمک به افزایش کیفیت آرا برخوردار است.

وی یکی از ضروریات‌های جامعه را خدمت صادقانه، بی منت و در سریعترین زمان ممکن به مردم عنوان کرد و افزود: جامعه امروز نیازمند توجه مضاعف مدیران و مسئولان برای اهتمام به رفع مسائل و مشکلات مردم است و مسلماً در چنین حالتی است که تمامی توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان نقش بر آب خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به نقش مردم در امنیت گفت: یکی از مولفه‌های اصلی در امنیت مشارکت و حضور مستقیم مردم در تمامی صحنه‌ها است و امروز ملت ایران بحمدالله شایستگی خود را در مناسبت‌های مختلف و پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در معرض دید جهانیان قرار داده‌اند.

عتباتی در ادامه با اشاره به تحولات صورت گرفته در قوه قضاییه به ویژه پس از روی کار آمدن آیت الله رئیسی در رئیس قوه قضاییه به انتظارات و توقعات مردم از سیستم قضایی اشاره کرد و گفت: باید مجموعه قضایی استان این امیدواری ایجاد شده از دستگاه قضایی را تقویت کنند.

وی در ادامه با اشاره به مهمترین برنامه‌های دادگستری در خدمت رسانی به مطلوب به مردم؛ ارتقای کیفیت خدمت رسانی قضایی، پاسخگو بودن، در دسترس بودن مدیران قضایی، صدور آرای متقن، علمی، مستدل و مستند را از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی و استان برشمرد و گفت: کمیته علمی نقد و بررسی اتقان آرای دادگستری استان نیز از ظرفیت بسیار خوبی برای کمک به افزایش کیفیت آرا برخوردار است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به دستورالعمل ابلاغیه قوه قضاییه گفت: تعیین تکلیف پرونده‌های معوق و مسن جلوگیری از انباشت پرونده‌ها و لزوم اتخاذ تصمیمات سریع به این پرونده‌ها، همچنین کاهش اطاله دادرسی از سیاست‌های کلان قوه قضاییه است که در دادگستری استان با اهتمام ویژه و کار جهادی پیگیری می‌شود.

عتباتی در ادامه با توجه به آمار محکومین جرایم مالی در زندان‌های استان گفت: سیاست‌های کلان قوه قضاییه در خصوص محکومان مالی و لزوم استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس باید توسط قضات استان به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها