موج
کدخبر : ۳۱۶۸۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316843

حسین افشاری:

فرماندار همدان از افتتاح و کلنگ زنی پروژه های دهه فجر همدان با اعتباری افزون بر ۱۰۴ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حسین افشاری، فرماندار همدان در جمع خبرنگاران، با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی پروژه های دهه فجر در همدان گفت: پروژه هایی که عملیات بهره برداری آنها آغاز می شود، اغلب از بخش های غیردولتی و با آورده های متقاضیان هستند.

افشاری با اشاره به اجرا و بهره برداری ۱۰۷ طرح در روستاهای شهرستان همدان افزود: از این تعداد ۸۴ پروژه با اعتباری افزون بر ۸۱ میلیارد تومان بهره برداری خواهد شد و عملیات اجرایی ۲۳ پروژه با اعتباری افزون بر ۲۱ میلیارد تومان آغاز می شود. 

وی درباره بهسازی و مقاوم سازی مساکن روستایی گفت: اقدامات ارزشمندی در سطح شهرستان انجام شده و امسال از ۱۰۷ روستای شهرستان همدان در ۴۱ روستا عملیات بهسازی در فاز یک و یا فاز تکمیلی انجام شده و افزون بر ۹ میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان از منابع دولتی استفاده شده است.

افشاری با بیان اینکه در همدان ۲۱۰۰ واحد بازسازی، مقاوم سازی و تعمیر شده است، اظهار کرد: همزمان برای بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی روستایی اعتباری افزون بر ۶۹ میلیارد تومان هزینه شده که شامل ۸۰۰ واحد بازسازی کامل، ۸۰۰ واحد تعمیری و ۵۰۰ واحد معیشتی بوده است.

وی یادآور شد: در بخش شراء در روستای راهجر، ۶۹ واحد مسکونی جدید احداث شده و شاهد مهاجرت معکوس از شهر به روستا بوده ایم و اشتغال های پرسودی در این روستا به وجود آمده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها