موج
کدخبر : ۳۱۶۸۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316807

رئیس ستاد انتخابات کرمانشاه تأکید کرد:

محمدابراهیم الهی تبار با تأکید بر تطبیق تمام فرایندهای انتخابات با قانون تصریح کرد: محور تمام اقدامات در ستاد انتخابات تمسک به قانون بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در نشست توجیهی با کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به حضور داوطلبان بیشتری با عقاید مختلف در میدان انتخابات اعتقادداریم و این عقیده را در عملکرد هیئت‌های اجرایی نشان دادیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه افزود: مایل بودیم که از عقاید مختلف در انتخابات حضورداشته باشند و تلاش‌هایی هم از طریق استاندار محترم و وزارت کشور برای رایزنی با مجموعه نظارت بر انتخابات انجام شد.

الهی تبار بابیان اینکه با تائید صلاحیت تعدادی از کاندیداها  برخی حوزه‌های انتخابیه از حالت غیررقابتی خارج‌شده‌اند تأکید کرد: انتخابات و مشارکت حداکثری، نماد جمهوریت نظام است، تمام تلاش ما این بود که حوزه‌ها رقابتی شود و دوستداران نظام بتوانند باقدرت بیشتری انتخاب کنند و این تلاش در فرصت باقی‌مانده نیز ادامه خواهد یافت.

وی بابیان اینکه بعضاً نسبت به کمیت داوطلبان انتخابات گله‌مندی‌هایی وجود دارد تصریح کرد: راه افزایش حضور در انتخابات، تقویت احزاب سیاسی است.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در ادامه با تأکید بر رعایت اصل بی‌طرفی از سوی مجریان انتخابات بیان داشت: رعایت اصل بی‌طرفی هم در گفتار و هم در رفتار باید خود را نشان دهد و آنچه مهم خواهد بود خواست مردم است. 

الهی تبار بابیان اینکه سالم‌سازی فضای انتخابات راهبرد مهم ستاد بوده تصریح کرد: ما به دنبال رقم خوردن فضای امن و سالم برای انتخابات هستیم نه امنیتی.

رئیس ستاد انتخابات کرمانشاه در حاشیه این مراسم در پاسخ به خبرنگار موج، بابیان این مطلب که 41 درصد کاندیداهای انتخاباتی کرمانشاه تائید صلاحیت شده‌اند، ابراز داشت: علاوه بر تائید صلاحیت 150 مذکور، نتیجه بررسی صلاحیت 3 نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در استان از سوی شورای نگهبان در دست بررسی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها