موج
کدخبر : ۳۱۶۷۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316727

حجت اله غلامی:

معاون عمرانی استانداری اصفهان گفت: بزرگترین مشکل استان اصفهان مساله تامین آب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حجت اله غلامی در آیین افتتاح سالن چند منظوره شهدای خوزان اظهار کرد: مشکل آب از پروژه های کلان استان اصفهان است.

وی بیان داشت: از آغازین روزهای انقلاب تا کنون و تقدیم هزاران شهید توانسته ایم پیشرفت های بسیاری در همه زمینه ها داشته باشیم.

غلامی افزود: اقدامات بسیار ارزنده ای در توسعه عمران و فضاهای فرهنگی و ورزشی انجام شده و اقدامات فرمانداری با همراهی دستگاه ها بیانگر این مطلب است که شهر به  پویایی و زنده بودن خود ادامه می دهد.

معاون عمرانی استانداری اصفهان بیان کرد: دربیست و چهار شهرستان استان این افتتاح ها وجود دارد. اکثر پروژه ها در دو بازه زمانی هفته دولت و دهه مبارک فجر افتتاح می شود در هفته دولت حجم انبوهی از پروژها افتتاح شد که بیش از 1700 پروژه با اعتباری بالغ بر دو هزار و نهصد میلیارد در هفته دولت افتتاح شد ودر ایام الله دهه فجر بیش از 1800 پروژه با اعتباری بالغ بر دو هزار و سیصد میلیارد تومان در حال افتتاح و بهره برداری است.

وی خبر داد: در ظرف مدت هشت ماه نزدیک به 3500پروژه با اعتباری بالغ بر پنج هزار و دویست میلیارد  به بهره برداری رسیده است.

حجت اله غلامی تاکید کرد: علیرغم همه فشارها و تحریمها توانسته ایم پروژه های زیادی به بهره برداری برسانیم که  این نتیجه تلاش مسئولان و مدیران شهرها و فرمانداران و روسای اجرایی استان است.

معاون عمرانی استانداری اصفهان گفت: ضرورت بیان این نکته لازم است که امروز پروژه ای افتتاح شد که همه تجهیزات این مکان آماده است و تمام نیازمندی های آن برآورده شده و جای تشکر دارد.

وی در بحث پروژه های کلان استان توضیح داد: مبحث آب از اولویت اساسی برخوردار است و با توجه به شرایط اقلیمی و بارندگی با کم آبی روبرو هستیم وباید پروژه های آبی فعال شود؛ سد وتونل سوم کوهرنگ با حمایت های استاندار در حال تکمیل است و تونل سوم با طول بیست وسه کیلومتر به اتمام رسیده است و با سیستم پمپاژ  سالانه می توانیم 60 میلیون متر مکعب آب را منتقل کنیم.

غلامی افزود: از مشکلات دیگر پروژه آبرسانی آب شرب است که در فاز اول برنامه ریزی شده است ودر تابستان امسال به بهره برداری می رسد  و بیست و چهار  شهرستان و هفتادو شش شهر به بهره برداری برسد تا کسری حوزه آب زاینده رود تامین شود همچنین تامین آب از خلیج نیز از پروژه های دیگر است و شرکتی راه اندازی شده  که مشکل مناطق صنعتی مرتفع گردد.

معاون عمرانی استانداری استان اصفهان تصریح کرد: قطار سریع السیر باید ظرف پنج سال به بهره برداری برسد که چهار ستل اجرا و یکسال راه اندازی سیستم است که زمان‌می برد.

وی در بحث کوریدور شمال به جنوب کشور گفت: بخشی آز آن در اردیبهشت افتتاح خواهد شد و بخش دیگر آن تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.در بحث قطار حومه به جز سه شهرجدید سه شهر دیگر  خمینی شهر نجف آباد و شاهین شهر در دستور کار است.

حجت اله غلامی ادامه داد: درجلسه سازمان و بودجه  مصوب شد بحث مترو باید تا منتهی الیه شهر کلان اصفهان  گسترش پیدا کندو طول خطوط این سه شهر به یک دوم کاهش یابد ؛ شاهین شهر عملیات اجرایی خود را به منقصه گذاشته است و نجف آباد با دانشگاه آزاد تفاهم‌نامه ای امضا کرده و خمینی شهر نیز با شهرداری و شورای شهر اصفهان تفاهم‌نامه ای امضا نموده است و امید است این بحث عملی شود.

وی در بحث رینگ چهارم گفت: انشالله بخشی از این رینگ که در خمینی شهر است و شهر درگیر درچه عملیاتی شود.

معاون عمرانی استاندار اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: در بخش های صنعت و گردشگری پروژه های خوبی افتتاح خواهد شد وبه بهره برداری خواهد رسید.و امیدواریم با تحریم های موجود بتوانیم مثل همیشه  پیشرفت داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها