موج
کدخبر : ۳۱۵۹۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315911

آیین بزرگداشت پنجاهمین سال تدریس ولایت فقیه توسط امام راحل در حوزه علمیه نجف روز پنجشنبه با حضور جمعی از شاگردان امام خمینی(ره) و طلاب حوزه‌های علمیه در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی قم در این آیین گفت: از چهار سال گذشته بروز رسانی مبانی درس ولایت فقیه در دفتر تبلیغات اسلامی قم آغاز شده است.

حجت الاسلام و المسلیمن نجف لک زایی بیان داشت: توسعه و تبیین فقه حکومتی، فلسفه سیاسی، اخلاق سیاسی و فقه سیاسی از مهمترین مباحثی بوده که در همین رابطه در حال انام می باشد.

وی اضافه کرد: برگزاری دوره های تربیت مربی ولایت فقیه در دفتر تبلیغات اسلامی قم طراحی و تدوین شده است.

وی تصریح کرد: در بخش پژوهشی نیز شبهات و ابهامات مربوط به ولایت فقیه احصا شده و درسنامه هایی در سطوح سه و چهار حوزه علمیه تدوین گردیده است.

لک زایی عنوان کرد: همچنین شبکه ای علمی نیز در رابطه با فقه، فلسفه و اندیشه سیاسی توسط دفتر تبلیغات اسلامی و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ترتیب یافته است.

وی اظهار کرد: ورود به کارآمدی در نظام مردم سالاری دینی و دولت اسلامی از رویکردهای اصلی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی است.

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی قم همچنین تبیین دولت سازی و حکمرانی در قالب تمدن سازی اسلامی بر مبنای مفاهیم ولایت فقیه از برنامه های اصلی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی می باشد.

هویت حوزه های علمیه از امام خمینی(ره) است

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: تمام ماهیت و هویت حوزه های علمیه وابسته به امام راحل است.

حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد بیان کرد: با این وجود همچنان حوزه های علمیه در معرفی امام راحل کوتاهی و کم کاری داشته اند.

وی ابراز کرد: پرورش افرادی مانند سردار شهید قاسم سلیمانی از رویش های مبنانی فکری امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی است.

وی ابراز کرد: برای تبیین مبانی ولایت فقیه از نظر امام راحل 10 نشست برگزار شده و نمایشگاهی هم با همین مضمون در دانشگاه باقر العلوم در حال انجام است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: مساله کارآمدی ولایت فقیه یکی از مهمترین موضوعات این نشست بوده است.

روستا آزاد تصریح کرد: همچنین در مسابقه کتاب خوانی، ولایت فقیه امام خمینی(ره)  بیش از هزار و 500 تن از طلاب حوزه های علمیه شرکت کردند.

این همایش به مناسبت پنجاهمین سال تدریس درس ولایت فقیه توسط امام راحل در حوزه علمیه نجف اشراف برگزار و نظرات امام خمینی(ره) در رابطه با ولایت فقیه توسط سه تن از شاگردان ببرجسته امام راحل آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه قم، و حج الاسلام محمد حسن اختری مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا و محمد حسن رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران در آن بررسی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها