موج
کدخبر : ۳۱۵۳۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315368

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه:

محمدابراهیم الهی تبار با مضاعف دانستن اهمیت انتخابات اسفندماه ابراز امیدواری کرد که این انتخابات با تقویت سرمایه‌های اجتماعی، اقتدار ملی و امیدواری عمومی جامعه را در آینه ارقام و اعداد به رخ دنیا بکشاند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در شورای اداری استان بابیان اینکه اهمیت انتخابات اسفندماه به‌واسطه شرایط کشور و تحرکات جدید آمریکا مضاعف است اضافه کرد: انتخابات ویترین نمایش اقتدار ملی، انسجام اجتماعی و مشروعیت نظام اسلامی در آئینه اعداد و ارقام است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه بابیان اینکه مردم و جامعه، ستون‌های نظام اسلامی هستند، تأکید کرد: یک انتخابات خوب، انتخاباتی است که همه گرایشات در آن دیده‌شده و همه حق انتخاب داشته باشند. جامعه ایران متشکل از رنگ‌های مختلفی است که هریک به زیبایی خود نقش و تصویر کشور را می‌سازند.

الهی تبار با اشاره در پیش بودن دهه فجر و ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تأکید کرد: در فصل چهل و یک‌سالگی انقلاب مردمی ایران می‌توان عرصه انتخابات مجلس را به بهاری دیگر در دگرگونی و نوزایی برای امیدواری اجتماعی و تقویت اتحاد ملی تبدیل کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در ادامه با ارائه گزارشی از روند مقدمات انتخابات در استان گفت: تعداد 1585 شعبه اخذ رأی در استان برای اخذ آرا پیش‌بینی‌شده و در 22 بهمن‌ماه اسامی نامزدهای نهایی اعلام خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه همچنین بابیان اینکه مجموعه عوامل در امر اجرای انتخابات بیش از ۳۲ هزار نفر خواهد بود، خاطرنشان کرد: انتخابات مهم‌ترین اولویت استان است و برای اجرای آن نیازمند حضور و مشارکت همه دستگاه‌ها ازلحاظ نیروی انسانی، تجهیزات و فضا هستیم.

الهی تبار در ادامه با تأکید بر رعایت اصل بی‌طرفی مجریان در انتخابات تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی که از بودجه دولتی ارتزاق می‌کنند بر اساس ماده 59 انتخابات اجازه حمایت و فعالیت انتخاباتی را ندارند.

وی با برخی اخبار منتشرشده در فضای واقعی و مجازی از برخی تحرکات تأکید کرد: تبلیغات انتخاباتی از تریبون‌های عمومی و دولتی ممنوع بوده و در صورت مشاهده حتماً برخورد خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار از مدیران دستگاه‌ها و نهادها خواست که از مجموعه‌های خود صیانت کرده و نظارت و حساسیت بیشتری در چهارچوب رعایت اصلی بی‌طرفی در انتخابات داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت مشارکت در انتخابات هم گفت: افزایش مشارکت بستگی به عملکرد مجریان و ناظران خواهد داشت. هرچه قدرت انتخاب مردم بالا برود مشارکت بیشتر خواهد شد.

الهی تبار ابراز امیدواری کرد که با تمهیدات لازم فرصت بیشتر برای داوطلبان انتخابات فراهم‌شده و مشارکت بیشتر مردم افزایش پیدا کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها