موج
کدخبر : ۳۱۵۳۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315339

شهردار اصفهان خبر داد:

شهردار اصفهان ازاحداث اولین کلینیک تخصصی بیماران ای ال اس و نوروپاتی با مشارکت شهرداری و خیرین در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی نشست هم اندیشی احداث اولین کلینیک تخصصی ای ال اس و نوروپاتی بیان کرد: لازم است همه مسئولین و خیرین با درک واقعی از اوضاع این بیماران و شناخت عمیق از مشکلات جامعه، راهی را طی کنند تا امکانات فراهم و ‌دسترسی این بیماران جهت درمان تسهیل شود و سختی ها و آلامی که در این بیماران وجود دارد با رفتارهای انسانی همه مسئولین و خیرین کاسته شود.

وی گفت: امیدوارم با لایحه ای که برای حمایت از این بیماران برای تصویب، تقدیم شورای شهر شده گام بسیار کوچکی در جهت حمایت از این بیماران برداشته شود، نباید در شهر اصفهان به دلیل وجود چنین بیماری هایی خانواده ها با چالش مواجه باشند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه این جلسه می تواند آغاز یک حرکت بزرگ در جهت حمایت از این بیماران باشد، ادامه داد: لازم است کاری صورت بگیرد تا همه شهروندان از جمله این بیماران در شهر اصفهان احساس یک زندگی طبیعی و راحت داشته باشند. شهرداری و مدیریت شهری اراده کرده تا به اینگونه مسائل و بیماران کمک کند. 

وی اضافه کرد: طی روزهای گذشته با افراد دارای معلولیت جلسه ای برگزار کردیم، این شهروندان دارای ذهنی قوی و پویا هستند، مسئولین، خیرین، نمایندگان نهادهای مدنی، NGOها لازم است برای این افراد و همچنین بیماران ALS  و نوروپاتی با اقداماتی نه احساسی بلکه به صورت مستمر و دائمی، مبتنی بر عقلانیت و با ساختن زیرساخت های اساسی دست به دست هم دهند تا شهری زیست پذیر برای همه شهروندان فراهم شود.

قدرت اله نوروزی تاکید کرد: نگاه مدیریت شهری در شهر اصفهان فارغ از مذهب، ‌رنگ، زبان و قومیت به همه انسان ها است و این رویکرد مدیریت شهری است که همه به عنوان شهروند دیده شوند و تلاش کند تا عدالت واقعی ایجاد و زمینه را برای برابری و دسترسی به امکانات شهری فراهم کند، ‌نمی توان گفت مترو می سازیم، اتوبوس ها را بازسازی می کنیم، شهر را آماده می کنیم تا هر کس می تواند از این امکانات استفاده کند، حقیقت این است که شرایط باید برای همه فراهم شود تا معلولین، بیماران و کسانی که از تمکن مالی برخوردرا نیستند نیز بتوانند از این امکانات بهره مند شوند.

شهردار اصفهان گفت: دسترسی واقعی شهروندان به همه امکانات یعنی ایجاد برابری واقعی و برابری واقعی به معنای عدالت است و این چیزی است که شهرداری و شورا دنبال می کنند، به همین منظور لایحه ای که آماده شده تقدیم شورا می شود تا نیمی از هزینه پروانه برای احداث کلینیک تخصصی که مبلغ قابل توجهی نیز هست، اخذ نشود.

به گزارش موج، ALS شایع ترین بیماری نورون های حرکتی است که منجر به از دست رفتن تدریجی عملکرد عضلات می شود و با تضعیف ماهیچه ها به تدریج فرد به فلج عمومی مبتلا می شود به گونه ای که توانایی هیچ حرکتی ندارد. بیماری نوروپاتی نیز نوعی اختلال عصبی است که بر روی میزان حساسیت و تحریک پذیری اعصاب دست و پا تاثیر می گذارد؛ در این حالت همواره علایم اختلال حسی حرکتی و یا هر دو به بیمار دست می دهد.     

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها