موج
کدخبر : ۳۱۵۱۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315157

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

ابراهیم شکیبا گفت: موج اول آنفلوانزا در استان به‌صورت کامل فروکش پیداکرده و احتمال بروز موج دوم این بیماری در هفته‌های آتی زیاد است و مردم باید همچنان مراقب باشند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با هشدار احتمال رسیدن موج دوم آنفلوانزا، اظهار داشت: بیماری آنفلوانزا امسال شدت بالایی داشت و موجب بستری شدن تعداد زیادی از مبتلایان در مراکز درمانی سطح استان شد.

 وی افزود: خوشبختانه این موج بعد از حدود سه ماه فعالیت در استان فروکش کرد و حال به نظر می‌رسد باید منتظر موج دوم این بیماری بود.

شکیبا اعلام کرد: فعلاً نشانه‌ای از شروع موج دوم بیماری در استان وجود ندارد، اما احتمال بروز و ظهور آن بسیار زیاد است و افراد و به‌ویژه گروه‌های در معرض خطر باید مراقب باشند.

به گفته وی کودکان زیر شش سال، سالمندان، زنان باردار و افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و نیز افراد مبتلا به بیماری نقص سیستم ایمنی (HIV مثبت) ازجمله گروه‌های در معرض خطر این بیماری هستند.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: توصیه می‌شود این افراد از مواجهه با افرادی که علائم آنفلوانزا دارند، خودداری کرده و کمتر در مکان‌های عمومی رفت‌وآمد داشته باشند و حتی‌المقدور برای پیشگیری بهتر هنگام مواجهه با افراد بیمار از ماسک استفاده کنند و پس از برگشتن به منزل حتماً دست و صورت خود را با آب و صابون بشویند.

وی بابیان اینکه این بیماری برای افراد سالم خطری ندارد و توصیه می‌شود هنگام ابتلا به این بیماری رعایت موارد بهداشتی را داشته و چنانچه دچار بیماری آنفلوانزا شدند در منزل مانده و استراحت کنند و از مصرف خودسرانه دارو خودداری کرده و در صورت تشدید علائم به پزشک مراجعه کنند.

گفتنی است در موج اول آنفلوانزا در استان کرمانشاه درمجموع 1300 نفر بستری و شش نفر نیز که سالمند بوده و یا دارای بیماری زمینه‌ای ازجمله بیماری قلبی و کلیوی بودند، فوت کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها