موج
کدخبر : ۳۱۴۱۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314174

از سوی دستگاه قضا هرمزگان؛

فاروق خلیلی شهروند قانونمندی که با گزارش به موقع از ساخت و ساز غیرمجاز در ساحل بندرمقام ، از تخریب زیستگاه لاک پشت های پوزه عقابی جلوگیری کرد، توسط رئیس کل دادگستری هرمزگان تقدیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، در مراسمی با حضور علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و مجتبی قهرمانی دادستان بندرعباس و جمعی از مسئولین قضایی  از فاروق خلیلی شهروند قانونمندی که با گزارش به موقع از ساخت و سازهای غیرمجاز در ساحل بندرمقام به دستگاه قضایی، از تخریب زیستگاه لاک پشت های پوزه عقابی جلوگیری کرد، به صورت ویژه تقدیر شد.

رئیس کل دادگستری  استان هرمزگان  در جریان این مراسم اظهار داشت: در اجرای بند الف ماده 26 قانون مقابله با فساد مصوب هفتم آبانماه 1390 و در راستای تأکیدات ویژه ریاست محترم قوه قضائیه در جهت مبارزه با فساد در شقوق مختلف آن و همچنین به منظور استفاده از ظرفیت عظیم نظارت مردمی،  از اقدام  این شهروند قانونمند  در ارسال فیلمی مبنی بر تصرف اراضی ملی و آسیب محیط زیست در ساحل مکسر بندر مقام که منجر به پیگیری دستگاه قضایی و اقدام قانونی در این خصوص گردید، تقدیر شد.

وی با تأکید بر اینکه گفتمان مبارزه با فساد باید مردمی باشد و نتایج آن رسانه‌ای شود یادآور شد: پیگیری مطالبات مردمی در مبارزه با جرایم و فساد از طریق مبادی قانونی و دستگاه های مسئول از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اقدام صادقانه این شهروند جوان و وظیفه شناس، پژواک تعهد و نویدبخش آینده ای امیدبخش برای ایران اسلامی است .

فاروق خلیلی شهروند قانونمندی که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفت نیز پس از دریافت جایزه خود اظهار داشت: وقتی این جایزه به کسی اهدا می‌شود که سعی می‌کند صدای مردم باشد، یعنی یک عزم جدی برای مبارزه با فساد به وجود آمده است. 

وی گفت: خوشحالم  با این اقدام دستگاه قضایی استان هرمزگان  نهضتی آغاز شد، به واسطه اینکه حرفی در گلوی مردم مانده بود و خوشحالیم که حرف مردم با اقدام  مسئولین در صداوسیمای ملی پخش شد و مطالبه مردمی که شکل گرفته بود ، تحقق یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها