موج

آیت الله مکارم شیرازی:

آیت الله مکارم شیرازی گفت: دشمن امروزه برای مقابله با اسلام بدنبال تفرقه‌افکنی افتاده است که مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این حوزه توانسته نقشه‌های دشمن را خنثی کند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل جدید مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ، ‌با تاکید بر این که مستکبران، اسلام را مانع بزرگی برای اهداف شیطانی خود می‌دانند، تصریح کرد: آن‌ها برای این که این مانع را از سر راه بردارند، رو به اختلاف‌افکنی و تفرقه انداختن آورده‌اند.

وی تقریب مذاهب اسلامی را عامل خنثی‌سازی نقشه‌های شوم دشمنان خوانده و تاکید کرد: باید تقریب مذاهب را با قوت و قدرت دنبال کرد تا دشمنان از رسیدن به هدف شوم خود برای ایجاد اختلاف مایوس و محروم شوند.

وی منادیان اختلاف در جهان اسلام را گروه دوم تفرقه‌افکن دانست و گفت: این‌ها به دلیل نادانی و بی‌سوادی در عرصه‌ای ورود کرده‌اند که بهره آن را مستکبران و دشمنان می‌برند به همین دلیل باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم این جهل و نادانی برطرف شود.

این مرجع تقلید افزود: گروه سوم عده قلیلی هستند که تصور می‌کنند اگر به مقدسات دیگر مذاهب اسلامی توهین کنند، کار درستی انجام داده‌اند، درحالی‌که این قبیل کارها به شدت وحدت اسلامی را خدشه‌دار می‌کند و هیچ‌گونه دستاوردی ندارد، از این رو باید این افراد را روشن کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی،‌ادامه داد: مجمع تقریب مذاهب اسلامی باید درهر سه جبهه کار و فعالیت دقیقی صورت دهد تا بتوان تقریب میان مذاهب اسلامی را پیش برید.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در این دیدار با تقدیر و تجلیل از ابتکارات آیت‌الله مکارم شیرازی در مبارزه با اندیشه تکفیر، معظم له را از پیشگامان این عرصه برشمرده و تلاش‌ها و اقدامات انجام‌شده را ستودنی خواند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها