موج

اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان وزش باد شدید و ماندگاری هوای نسبتاً سرد را خواهیم داشت از این‌ رو توصیه می‌شود تمهیدات لازم در خصوص ایمنی سفرهای دریایی صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده  تأثیر سامانه ناپایدار جوی در جنوب کشور است که سبب ناپایداری جوی و دریایی در برخی نقاط استان هرمزگان  خواهد شد.

در مناطق دریایی  رگبار باران و رعدوبرق و وزش باد نسبتاً شدید  و مواج شدن دریا و در مناطق شرقی و مرکزی استان وزش باد شدید و ماندگاری هوای نسبتاً سرد را خواهیم داشت از این‌ رو توصیه می‌شود تمهیدات لازم در خصوص ایمنی سفرهای دریایی  صورت پذیرد.

از ظهر سه‌شنبه (۲۴ دی‌ماه) تا اوایل چهارشنبه (۲۵ دی‌ماه) رگبار باران و رعدوبرق در جزایر خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و همچنین وزش باد شدید شمال غربی (۴۰-۳۶کیلومتر در ساعت ) و مواج شدن خلیج‌فارس تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

بنا بر گزارش کارشناسان هواشناسی هرمزگان، در روز چهارشنبه (۲۵ دی‌ماه) باد شدید شمال شرقی (۴۲-۳۶ کیلومتر در ساعت) در مناطق شرقی و مرکزی استان، تنگه هرمز، جزایر شرقی خلیج‌فارس و دریای عمان و مواج شدن دریا به‌ویژه تنگه هرمز تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

در روز پنجشنبه (۲۶ دی‌ماه) باد نسبتاً  شدید شمال شرقی (۳۶ کیلومتر در ساعت) در مناطق شرقی و مرکزی استان، تنگه هرمز و دریای عمان  و مواج شدن دریا تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها